امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139277
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، موسسه تحقیقاتی-آموزشی صندوق صلح تحقیق، پس از مطالعه بر روی 178 کشور جهان در سال 2014 ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، موسسه تحقیقاتی-آموزشی صندوق صلح تحقیق، پس از مطالعه بر روی 178 کشور جهان در سال 2014 میلادی، افغانستان را در رده هفتم کشورهای آسیب‎پذیر جهان قرار داد.

این تحقیق به دسته‎های، بسیار پایدار، پایدار، بسیار با ثبات، باثبات، کم ثبات، هشدار بالا، هشدار بسیار بالا، زنگ خطر بالا و زنگ خطر بسیار بالا  تقسیم بندی شدند که افغانستان در رده هفتم آسیب‎پذیرترین کشورها معرفی شده است.

در این تحقیق، شاخص‎هایی چون فشار جمعیتی، مهاجران و آوارگان داخلی، نارضایتی گروهی، فرار جمعیت، توسعه غیر متوازن، اقتصاد، مشروعیت دولت، خدمات عمومی، حقوق بشر، حاکمیت قانون، امور امنیتی، دسته بندی جناحی و دخالت خارجی مورد بررسی قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است: سودان جنوبی در رده اول کشورهای «هشدار بسیار بالا» قرار گرفته و آسیب‎پذیرترین کشور شناخته شده و «سومالی»، «افریقای مرکزی»، «کانگو»، و «سودان» در رده‎های بعدی قرار دارند.

افغانستان در این رده بندی در بخش هشدار بالا پس از جمهوری چاد دوم است که در رده بندی کلی، هفتمین کشور آسیب‎پذیر قرار دارد و پس از افغانستان کشورهای چون «یمن»، «هائیتی»، «پاکستان»، «زیمبابوه»، «گینه»، «عراق»، «سوریه» و «گینه بیسائو» به ترتیب پس از افغانستان جایگاه‎های هشتم تا یازدهم را از آن خود کرده‎اند.

بر اساس این گزارش، کشور «فنلاند» تنها کشوری است که در گزارش این نهاد بین‌المللی لقب پایدارترین کشور سال 2014  میلادی را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها