امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139280
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، احمد داود اغلو نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که کشورش از ورود بیش از 2 هزار ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، احمد داود اغلو نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که کشورش از ورود بیش از 2 هزار تبعه خارجی مشکوک به ارتباط با تروریست ها جلوگیری کرده است. 

وی با رد اتهاماتی که در روزهای اخیر کشورهای غربی متوجه آنکارا کرده‌اند تصریح کرد که ترکیه اجازه ورود اعضای لیست سیاه 7 هزار نفری ارتباط با تروریست‌ها را نداده است.

داود اغلو در ادامه تصریح کرد که ترکیه نمی‌تواند در برابر حمله تروریستی به پاریس مسئولیتی داشته باشد.

پس از انکه همسر یکی از تروریست‌هایی که در پاریس دست به عملیات زده بود از طریق ترکیه به سوریه گریخت، موجی از انتقادات علیه مقامات ترکیه‌ای به دلیل اجازه تردد دادن به تروریست‌ها مطرح شد.

پیش از این نیز پس از سر بریدن چند خبرنگار و فعال حقوق بشری انگلیسی و امریکایی توسط داعش انتقادات زیادی علیه ترکیه به دلیل همکاری با داعش مطرح شد.

ترکیه پس از آغاز بحران سوریه برای تسریع سرنگونی دولت دمشق اقدام به هدایت تروریست‌ها به داخل خاک سوریه کرد و در همین راستا با حمایت مالی قطر و عربستان و همچنین حمایت‌های سیاسی غرب تبدیل به مرکز لجستیک حمایت از تروریست‌ها در سوریه شد که حالا به تهدیدی برای امنیت بین المللی شده‌اند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها