امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139281
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کانگ سام هیون» سفیر جدید جمهوری دموکراتیک خلق کره در آغاز ماموریت خود در ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کانگ سام هیون» سفیر جدید جمهوری دموکراتیک خلق کره در آغاز ماموریت خود در تهران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وی نمود .

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن خوشامدگویی و اشاره به روابط دیرینه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دموکراتیک خلق کره، از پیشنهاد رهبر کره شمالی در ترسیم مسیر گفت‌وگو و مذاکره با جمهوری کره ابراز خرسندی کرد و گفت: بر این اعتقادیم که موضوعات شبه جزیره کره بایستی از طریق صلح‌آمیز حل و فصل شود.

ظریف دخالت‌های خارجی در موضوعات مربوط به دو کره را غیر مفید خواند و افزود:مشی ما تاکید بر گفت‌وگو و عدم کاربرد زور و سازوکار نظامی است.

وی در ادامه با اشاره به سفر همتای خود به تهران گفت: موضوعات فیمابین در دستور کار قرار داشته و زمینه‌های موجود در جهت گسترش مناسبات را دنبال خواهیم کرد.

سفیر جدید جمهوری دموکراتیک خلق کره نیز با تقدیم رونوشت استوارنامه خود اظهار داشت: برای اینجانب مایه افتخار است که به عنوان سفیر جدید جمهوری دموکراتیک خلق کره کار خود را در تهران آغاز می‌کنم.

وی با ابلاغ سلام گرم وزیر خارجه دولت متبوع خود عنوان کرد که کشورش مایل است در کنار روابط سیاسی، مناسبات اقتصادی پیونگ یانگ و تهران نیز توسعه یابد.

کانگ سام هیون به سخنان رهبر جمهوری دموکراتیک خلق کره در آغاز سال نو میلادی اشاره کرد و افزود: رهبری کره مجموعه پیشنهاداتی را ارائه کرد که معنای آن ایجاد فضایی مناسب و مسالمت‌آمیز در برقراری گفت‌وگوها و تماس‌های دو کره در سال جدید می‌باشد و در این پیام به ایجاد زمینه مناسب در برقراری گفت‌وگوی سران دو کره نیز توجه شده است.

سفیر جدید جمهوری دموکراتیک خلق کره، روابط تهران پیونگ یانگ و گسترش مناسبات فیمابین را مهم ارزیابی و تاکید کرد: دیدارهای مقامات دو کشور فرصتی برای تقویت و تحکیم مناسبات خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها