امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139283
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست‌وزیر فرانسه امروز (دوشنبه) در اظهاراتی از درگیر بودن 1400 نفر از اتباع ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست‌وزیر فرانسه امروز (دوشنبه) در اظهاراتی از درگیر بودن 1400 نفر از اتباع این کشور با جنگ جاری در سوریه و عراق خبر داد.

«مانوئل والس» نخست‌وزیر فرانسه که با شبکه تلویزیونی BFMTV مصاحبه می‌کرد، گفت: «در حال حاضر حدود یکهزار و 400 فرانسوی درگیر جنگ سوریه و عراق هستند که عده‌ای از آنها برای جنگیدن به این کشورها عزیمت کرده‌اند یا در حال برنامه‌ریزی برای عزیمت به آنجا هستند.»

وی افزود: «در حال حاضر حدود 1400 نفر از ساکنان فرانسه به نحوی درگیر جنگ در سوریه و عراق هستند و حدود 70 فرانسوی یا ساکن فرانسه حاضر در صفوف تروریست‌ها تاکنون در سوریه و عراق کشته شده‌اند.»

نخست‌وزیر فرانسه در ادامه گفت: «پیوستن فرانسویان به گروه‌های تروریستی سرعت زیادی داشته است به طوری که طی مدت کوتاهی شمار زیادی فرانسوی به این گروه‌ها ملحق شده‌اند. زمانیکه من در نیمه سال 2012 به عنوان نخست‌وزیر فرانسه منصوب شدم حدود 30 مورد در این خصوص وجود داشت اما امروز شمار این افراد به 1400 نفر رسیده است.»

وی افزود: «شریف و سعید کواشی، عاملان حمله اخیر به نشریه فکاهی شارلی ابدو بی شک از جمله کسانی بوده‌اند که سوار بر قطار مرگ و ترور شده بودند.»

بنابر اعلام دولت فرانسه، پدیده گسترش تمایل فرانسویان برای پیوستن به گروه‌های تکفیری طی هشت ماه گذشته 74 درصد افزایش داشته است و کشورهای غربی که خود تا پیش از این اقدام به تسلیح عناصر این گروه‌های تروریستی می‌کردند، هم‌اکنون از بیم بازگشت آنها به کشورهای متبوع خود و انجام اقدامات تروریستی، تدابیر ویژه‌ای را برای ممانعت آنها از ورود به کشورهایشان اتخاذ کرده‌اند.

دولت فرانسه ابتدای ماه ژوئیه گذشته طرح ویژه ضدتروریستی را بمنظور ممانعت از پیوستن شهروندان فرانسوی به گروه‌های مسلح سوریه ارائه کرد. فرانسه همچنین در تلاش است تا از بازگشت اتباع خود که به گروه‌های تروریستی پیوسته‌اند، جلوگیری کند. با این وجود شهر پاریس هفته گذشته شاهد حملات تروریستی‌ای بود که به مرگ 17 تن منجر شد و این کشور را در شوک فرو برد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار