امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139284
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
ابوالفضل صدقی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست‌خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص برگزاری ...

ابوالفضل صدقی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست‌خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص برگزاری راهپیمایی ضد تروریسم در پاریس و حضور رهبران برخی کشورها در این راهپیمایی با بیان اینکه غرب به دنبال جوسازی از حادثه تروریستی در فرانسه و فضاسازی برای کسب منافع خود است، گفت: غرب کوشیده که حادثه تروریستی فرانسه را به 11 سپتامبر دیگری تبدیل کند تا بتواند اگر خاورمیانه در راستای منافعش نبود، برای دخالت بیشتر در این منطقه و همچنین پس از مرگ ملک عبدالله در عربستان ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه غرب به دنبال راه‌ انداختن مسئله‌ای مهم‌تر از اقتصاد در اذهان مردمان خود است، افزود: غرب می‌کوشد تا در برابر اقداماتی که می‌تواند امنیت کشورهای غربی را تحت تاثیر قرار دهد، ایستاده و به همین خاطر آن اتحاد به وجود آورد و این امنیت را با اقتصاد مردم گره زده است.

صدقی با اشاره به حمله اخیر مهاجمان مسلح در فرانسه اظهار داشت: رسانه‌ها و سیاستمداران غربی با فشارها و موضع‌گیری‌های خود کاری کرده‌اند که مردم غرب برای مدتی فشارهای اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی را فراموش کنند و این حربه‌ای است که غرب در کنار حادثه تروریستی فرانسه از آن استفاده‌های فراوانی برده است.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: غرب کوشیده تا با مسائل مصنوعی و ساخته و پرداخته شده توسط خود کاری کند که فشارها بر مردمش را تحت‌الشعاع قرار دهد تا مردم اولویت اقتصادی و فشارهای اقتصادی موجود را فراموش کنند.

صدقی با بیان اینکه محال است که سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه از نیت قبلی تروریست‌ها برای حمله به دفتر نشریه با خبر نباشند، گفت: غربی‌ها برای اینکه بتوانند مسئله امنیت را در اروپا مسئله‌ای اصلی جلوه دهند چشم خود را بر روی واقعیت‌ها بسته‌اند تا ناکارآمدی و مشکلات اقتصادی موجود در غرب در حاشیه قرار گیرد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل افزود: غرب با مسئله اسلام‌خواهی و همچنین بیداری اسلامی مواجه است و این موضوع را نمی‌تواند نادیده بگیرد، زیرا مبانی معرفت‌شناسی و هستی‌شناسی اسلام به گونه‌ای است که زندگی خوب و با آرامش را برای مردم پیشنهاد می‌کند، لذا غرب می‌کوشد با حربه‌های مختلف اسلام را منحرف کند، چون این دین منافعشان را به خطر انداخته است.

وی تصریح کرد: غرب پس از مدرنیته آسایش بیشتری پیدا کرد، اما آرامش خود را از دست داد، زیرا مردم غرب به بعد معنوی به هیچ وجه توجهی نکردند.

صدقی اظهار داشت: غرب و صهیونیست‌ها به دنبال نابودی گفتمان اسلام هستند و به همین جهت اسلام‌هراسی را راه می‌اندازند و حتی داعش را به عنوان دولت اسلامی درست می‌کنند و خودشان تبلیغات آنها را برعهده می‌گیرند و به نظر می‌رسد که از وقایع تروریستی فرانسه نیز با خبر بوده‌اند، ولی با سکوت خود به دنبال اسلام‌هراسی هستند تا گسترش اسلام در اروپا را تحت‌الشعاع قرار دهند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی غربی تلاش کرده تا با نفوذ در رسانه‌های جمعی اسلام را دینی خشن معرفی کنند که موجب کشتار می‌شود و می‌کوشند تا حرکت مردم را به سوی اسلام متوقف کنند.

و ی با توجه به تحولات متعدد در خاورمیانه گفت: اگر اتفاقاتی در عربستان بیفتد و غرب خود را نیازمند به مداخله نظامی بداند باید از قبل خود و افکار عمومی جهان را آماده کرده باشد.

صدقی تاکید کرد: حادثه فرانسه می‌تواند حادثه 11 سپتامبر کوچکی باشد که با موج‌سواری بر روی آن منافع غرب را تامین کند.

وی افزود: اگر بعد از مرگ عبدالله در عربستان اتفاقاتی رخ دهد که غرب نتواند آن را مدیریت کند، زمینه از هم‌اکنون برای عملیات‌های نظامی غرب در این منطقه باید مهیا شود.

این کارشناس مسائل بین‌الملل حادثه تروریستی در فرانسه را مشکوک خواند و اظهار داشت: این حادثه آنقدر کوچک است که نیاز به واکنش بین‌المللی بزرگ ندارد که اردوغان، نتانیاهو و روسای جمهور اتحادیه اروپا برای راهپیمایی همبستگی با قربانیان حملات تروریستی فرانسه حضور داشته باشند.

صدقی با انتقاد از عدم ورود غرب و نهادهای حقوق بشری نسبت به موضوع به غنیمت گرفتن هزاران زن ایزدی و کشتارهای عراق و سوریه خاطرنشان کرد: باید سازمانی مستقل وظیفه تهیه گزارشاتی را در خصوص مشخص شدن حمایت‌های لجستیکی غرب از داعش و تهیه مایحتاج‌های آنها و حمایت سرزمینی ترکیه از این تروریست‌ها را مشخص و معلوم کند.

وی گفت: تاریخ همواره نشان داده که اقدامات تخریبی غرب علیه اسلام هیچ گاه جواب نداده و در نهایت هم به نفع اسلام ناب محمدی به پایان خواهد رسید.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به مبارزات ایران با تروریست‌ها در منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران مبارز واقعی علیه داعش است و در همین راستا هم مقام معظم رهبری بارها به غرب توصیه کرده‌اند که به گروه‌های تروریستی کمک نکنند زیرا روزی دامن آنها را خواهند گرفت.

صدقی در پایان اظهار داشت: مقامات ترکیه و رژیم صهیونیستی و شخص نتانیاهو به دلیل حمایت از گروه‌های تروریستی پایشان گیر است، در حالی که وقیحانه به راهپیمایی ضد تروریستی در فرانسه می‌روند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها