امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139294
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از حمله هفته گذشته به دفتر نشریه طنزپرداز «شارلی ابدو» در شمال پاریس ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از حمله هفته گذشته به دفتر نشریه طنزپرداز «شارلی ابدو» در شمال پاریس و کشته شدن 12 نفر از جمله 2 پلیس، شعاری بر روی در و دیوار شهر-موزه پاریس و حتی در فضای مجازی پخش شد که می‌گفت «من شارلی هستم.»

این شعار طبعاً در حمایت از طنزپردازان مقتول ساخته و منتشر شد ولی دیروز در راهپیمایی بزرگ پاریس که با حضور میلیون مردم و پیوستن مقامات چند کشور برگزار شد، شعاری پخش شد که مشخصاً قصد داشت سوگیری مذهبی به حملات اخیر پاریس بدهد.

این شعار جدید می‌گفت «من یهودی هستم» و قصد سازندگان آن، القای این مطلب بود که جامعه یهودیان پاریس هدف حملات بوده‌اند، حال آنکه از 17 شهروند مقتول، تنها 4 نفر یهودی بودند که این افراد هم به دلیل حمله نه‌چندان موفق نیروهای ویژه رهایی گروگان پلیس، در فروشگاه «کوشر» به قتل رسیده بودند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اما از دو روز پیش، زمینه القای این مطلب در فرانسه را ایجاد کرده و از یهودیان پاریس خواسته بود به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کنند؛ اسرائیل که بر مبنای گردهم آوردن یهودیان در فلسطین اشغالی تشکیل شده، پس از موشکی شدن روش مبارزه مقاومت لبنان و حتی رزمندگان فلسطینی، از مهاجرت معکوس رنج می‌برد.

در این میان، یک سیاستمدار انگلیسی برای نشان دادن اهمیت مساوی جان آدمیان در سراسر دنیا، شعاری مشابه اما متفاوت در صفحه توئیتر خود منتشر کرد؛ در روزهای اخیر، چندین کودک فلسطینی که نمی‌توانستند سرما و کمبود امکانات را تحمل کنند، جان باختند.

«دیوید وارد» نماینده مردم «بردفورد» در پارلمان انگلیس، در صفحه توئیتر خود نوشت «من فلسطینی هستم». این نماینده انگلیسی، دیروز هم به دلیل حضور نتانیاهو در راهپیمایی ضدتروریسم، اظهار «حالت تهوع» کرده بود.

«دیوید وارد» پیش از این هم سابقه حمایت از مردم غزه و البته، هزینه دادن به خاطر این مواضع را داشته است.

وی تابستان امسال و در میانه حمله صهیونیست‌ها به نوار غزه، با حسابی ساده، شلیک موشک به سرزمین‌های اشغالی را حق فلسطینی ها دانسته بود و حتی گفته که «اگر من هم جای فلسطینی‌ها بودم، شاید همین کار را می‌کردم.»

آقای «وارد» در سال 2013 به اتخاذ مواضع مشابه و «آپارتاید» خواندن رژیم صهیونیستی، به طور موقت از حزب «لیبرال دموکرات» اخراج شده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها