امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 21
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139296
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجله آلمانی «دیر اشپیگل» اخیرا با انتشار خبری ضد سوری ادعا کرد که سوریه در ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجله آلمانی «دیر اشپیگل» اخیرا با انتشار خبری ضد سوری ادعا کرد که سوریه در صدد ساخت تاسیسات اتمی در زیر زمین است.

یک منبع رسانه‌ای سوری نیز در گفت‌و‌گو با «سانا» ضمن تکذیب این ادعا تاکید کرد که این خبر منتشر شده بخشی از توطئه‌هایی است که از طریق فریب رسانه‌ای و فشار بین‌المللی، ملت و سرزمین سوریه را هدف قرار داده است.

این منبع رسانه‌ای که نامش فاش نشده است، افزود: این اخبار کذب با ساده‌ترین اصول و قواعد و اخلاق کار رسانه‌ای مغایرت دارد.

هنوز هیچ مسئول بین‌المللی صحت ادعای مجله آلمانی «دیر اشپیگل» را تائید نکرده است.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نیز روز یکشنبه گذشته در نشست خبری مشترک با «یانی کاسولیدی» وزیر امور خارجه قبرس گفت: ادعای مضحک مجله اشپیگل برای هراس افکنی و ایجاد زمینه جهت سیاست های غلط در سوریه است.

وی اظهار داشت: این گونه ادعاها همچنین در راستای سیاست وحشت از برنامه صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران است.

ظریف گفت: این ادعا یکی از تلاش هایی است که برای ایجاد توهم در سطح بین المللی و تصور نگرانی از جمهوری اسلامی ایران توسط محافلی طراحی شده که زندگی آنها توام با خشونت ، وحشت و هراس است ؛ طرح این گونه ادعاها گاهی اوقات جنبه مضحک به خود می گیرد.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار