امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139313
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک خبرگزاری آمریکایی در گزارشی در بامداد چهارشنبه به معرفی دیدگاه‌های رئیس جدید

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک خبرگزاری آمریکایی در گزارشی در بامداد چهارشنبه به معرفی دیدگاه‌های رئیس جدید کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا پرداخت. 

خبرگزاری بلومبرگ در این گزارش نوشت آقای «دوین نانز» که البته چهره چندان شناخته شده‌ای نیست قرار است جانشین مایک راجرز در سمت ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان شود.

دوین نانز، به نوشته بلومبرگ یکی از مجموعه ۸ نفری در کنگره خواهد بود که در جریان محرمانه‌ترین برنامه‌های نظامی و اطلاعاتی آمریکا قرار خواهد گرفت.

این مقام کنگره در پاسخ به سوالات ایمیلی بلومبرگ گفته  کمیته تحت امر او در برخی موضوعات مانند مذاکرات هسته‌ای ایران و بستن زندان گوانتانامو تفاوت چندانی با دوران مایک راجرز نخواهد داشت.

وی درباره برنامه هسته‌ای ایران می‌گوید نتایج برآورد کمیته اطلاعات ملی آمریکا در سال ۲۰۰۷ دیگر معتبر نیستند.

شانزده نهاد اطلاعاتی آمریکا طی گزارشی در سال ۲۰۰۷ تأکید کرده‌اند ایران از سال ۲۰۰۳ فعالیت‌های خود برای دست‌یابی به تسلیحات اتمی را متوقف کرده است.

آقای نانز خاطر نشان کرد بسیاری از اعضای کنگره فکر نمی‌کنند که ایران نیت خوبی در مذاکرات دارد.

دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 که در سطح معاونان خواهد بود، قرار است 18 ژانویه(28 دیماه) در ژنو برگزار شود

توافق جامع هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 در سوم آذرماه سال جاری به دلیل اختلافات بین دو طرف محقق نشد. دو طرف درست یک سال قبل‌تر از این تاریخ در شهر ژنو به توافقی دست یافتند که خواستار محدویت برنامه هسته‌ای ایران در قبال رفع بخشی از تحریم‌ها بود.

توافقنامه سال گذشته که به «طرح مشترک اقدام» یا توافقنامه ژنو معروف شد در سوم آذرماه سال گذشته برای هفت ماه دیگر تمدید شد.

دو طرف همچنین توافق کردند رایزنی‌ها را از سر بگیرند که به همین دلیل اولین دور رایزنی‌های ایران و گروه 1+5 روز 26 آذر در شهر ژنو برگزار شد.

پایگاه المانیتور اکنون گزارش داده است دو طرف در این گفت‌وگوها به بررسی موارد اختلافی و نگارش آن پرداخته‌اند.

رفع تحریم‌ها و اندازه برنامه غنی‌سازی ایران از جمله موارد اختلافی بین ایران و گروه ۱+۵ است.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها