امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139317
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 149
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در قرون اخیر دنیای غرب توانسته است با ابزار فلسفه‌های الحادی و علوم سکولار و به پشتوانه اقتصاد، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در قرون اخیر دنیای غرب توانسته است با ابزار فلسفه‌های الحادی و علوم سکولار و به پشتوانه اقتصاد، قدرت رسانه& zwnj;ای، و نظامی گری لجام گسیخته، اغلب ساحت‌های فکری، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جهان را به تصرف خود درآورد.

از آغاز مواجهه دنیای شرق و جهان اسلام با مظاهر جدید تمدن، به موازات حرکت ملت‌ها برای رهایی از قید استعمار، اصحاب اندیشه و تدین رویکردهای متفاوتی برای سامان دادن تعامل صحیح با غرب مطرح کرده‌اند. در کشور ما نیز طی نیم قرن اخیر جریانی فکری شکل گرفته است که جمع هم ورزان آن به سهم خود کمک شایانی به بازشناسی این فرهنگ استعماری و چگونگی تعامل با آن کرده‌اند.

کتاب «صادق چوبک کیست؟» در شمار مجموعه کتاب‌هایی است که برای معرفی چگونگی تولد و تحول و تاثیرات مکتب‌های سکولار بر نویسندگان غربی و ایرانی توسط سروش منتشر می‌شود، از دیدگاه تحلیلی جریان فکری مزبور، به زندگی و آثار صادق چوبک، یکی از نویسندگان مشهور ایرانی می‌پردازد؛ نویسنده ای که کاملاً متأثر از فضای فکری وارداتی غربی در عرصه ادبیات فارسی قلم زده است و نوشته‌های او مصداق نتایج تفکر الحادی عصر به اصطلاح روشنگری و دوره پس از آن است.

کتاب «صادق چوبک کیست؟» در سه فصل مجزا جریان فکری و اعتقادی صادق چوبک را مورد بررسی قرار می‌دهد. فصل اول کتاب با عنوان ادبیات شبه مدرن ایران و مقام صادق چوبک به بیان باطن و ویژگی‌های ادبیات شبه مدرنیست ایران می‌پردازد و مقام صادق چوبک را در ادبیات شبه مدرنیست ایران مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

فصل دوم کتاب به معرفی صادق چوبک به عنوان یک ملی گرا، لیبرال، روشن فکر و فن سالار می‌پردازد و جریان‌های فکری و اعتقادی این نویسنده را در آثارش مورد واکاوی قرار می‌دهد و فصل آخر کتاب خواننده با برخی از داستان‌های صادق چوبک از جمله؛ مجموعه داستان‌های خیمه شب بازی، انتری که لوطی‌اش مرده بود، روز اول قبر، چراغ آخر و سنگ صبور آشنا می‌شود.

کتاب حاضر که از مجموعه کتاب‌های «بازخوانی فرهنگ و اندیشه مدرن» است در زیر مجموعه «داستان نویسان» به رشته تحریر در آمده است و انتشارات سروش روز گذشته کتاب «درباره عصر روشنگری و جهان بینی آن» از زیر مجموعه «اندیشه‌ها و جریان‌های فکری» را منتشر و زیر مجموعه دیگر این انتشارات به نام «اندیشمندان» در مراحل نهایی انتشار قرار دارد.

چاپ نخست کتاب «صادق چوبک کیست؟» در 176 صفحه جیبی در شمارگان یک هزار نسخه و با قیمت 7هزار تومان از سوی انتشارات سروش برای علاقه‌مندان منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه‌مندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها