امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139341
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرزگاری فارس، حبیب ایل‌بیگی در جلسه معارفه رئیس جدید انجمن سینمای جوانان، استان فارس در روز یکشنبه 23 دی‌ماه در جمع اعضا، ...

به گزارش خبرزگاری فارس، حبیب ایل‌بیگی در جلسه معارفه رئیس جدید انجمن سینمای جوانان، استان فارس در روز یکشنبه 23 دی‌ماه در جمع اعضا، هنرجویان و مربیان دفتر شیراز برگزار شد با اعلام اینکه نقشه راه انجمن در سراسر کشور بر اساس اندیشه‌ها و داشته‌های اعضا و مربیان این انجمن تدوین می‌شود، بیان کرد: با توجه به این موضوع در حوزه آموزش که از اهداف اساسی انجمن سینمای جوانان ایران است آموزش فیلم‌سازی در یک دوره ۷ ماهه به‌صورت کارگاهی و استاد محوری صورت می‌گیرد.

شیوه‌های پیشین آموزش در انجمن سینمای جوانان موجب ریزش بسیاری شد

وی با اعلام اینکه شیوه‌های پیشین آموزش در انجمن سینمای جوانان ایران موجب ریزش بسیاری شد، گفت: در شیوه تازه آموزش‌ها به دور از کلاس‌های مبتنی بر مباحث تئوریک طراحی شده و علاوه بر مباحث عملی و کارگاه‌های تخصصی کوتاه شدن دوره یک‌ساله به دوره هفت‌ماهه نیز عامل دیگری است که از فرسایشی شدن دوره آموزش فیلم‌سازی انجمن جلوگیری خواهد کرد.

مدیرعامل سینمای جوانان ایران در حوزه تولید هم گفت: با سیاست تمرکززدایی و سپردن امور به دفاتر تلاش می‌کنیم تصمیم‌گیری درباره ساخت فیلم‌های کوتاه و مستند به دفاتر تفویض شود.

ایل‌بیگی از تشکیل شورای تصویب فیلم در دفاتر ۵۹ گانه انجمن سینمای جوانان ایران خبر داد و افزود: با تشکیل این شوراها روند تصویب تولید فیلم‌های کوتاه به‌صورت مستقل طی شده و قرارداد ساخت در پی آن انجام می‌گیرد.

وی از بست شدن قرارداد ۹۰ فیلم در سینمای جوانان ایران خبر داد و گفت: بعد از چند سال روند کُند تولید این امکان در سراسر کشور آغاز شد که خوشبختانه آثاری که در این مدت ساخته‌شده در جشنواره‌های مختلف درخشیده‌اند.

ایل‌بیگی با بیان اینکه هرچند هنوز فیلم‌های ساخته شده نتوانسته رضایت کاملی را در پی داشته باشد، اما فضا برای فیلم‌سازان مناسب‌تر شده است.

مدیر سینمای جوانان ایران تشکیل شورای تصویب انجمن سینمای جوانان ایران، استان فارس را از برنامه‌های مدیریت جدید این دفتر عنوان کرد و گفت: در روش تازه سخت‌گیری مانند گذشته نیست و شورا با حضور فیلم‌سازان طرح‌ها را بررسی می‌کند.

وی تأکید کرد: البته این روش برای فیلم‌سازانی است که چندین فیلم ساخته‌اند و در شیوه تازه هنرجویان تازه وارد قرار نمی‌گیرند.

ایل‌بیگی با اعلام اینکه هنوز مسئله نمایش آثار فیلم‌سازان جوان در حوزه فیلم کوتاه از مواردی است که نیاز به زمان دارد، گفت: با تشکیل گروه سینمایی "هنر و تجربه" در چند شهر تاکنون ۱۰ فیلم کوتاه از تولیدات انجمن از میان ۱۴ فیلم کوتاه در این گروه اکران عمومی یافته است.

رویکرد جدید سیما بابت خرید فیلم‌ها و پخش آن‌ها

وی با بیان اینکه بهترین جا برای نمایش فیلم‌های کوتاه و مستند شبکه‌های سیما ست، گفت: در یک سال گذشته با توجه به اینکه مشکلات مالی شبکه‌های سیما این اجازه را نمی‌داد و اصرار بر نمایش بدون پرداخت حق پخش بود، اما ما زیر بار نرفتیم که خوشبختانه با تغییر مدیریت و رویکرد جدید سیما باب ارتباط و خرید فیلم‌ها و پخش آن دارد به وجود می‌آید.

مدیر انجمن سینمای جوانان ایران از امکان نمایش فیلم‌های کوتاه در اپراتورهای تلفن همراه کشور خبر داد و افزود: در تفاهم‌نامه‌ای که با یکی از اپراتورهای تازه بنیان صورت گرفت بخشی از فیلم‌های کوتاه این امکان را یافته که در خدمات اینترنت تلفن همراه قرار گیرد. از این رو، دست‌کم ۴۰ فیلم کوتاه در دسترس کاربران خدمات اینترنت اپراتور رایتل قرار دارد.

ایل‌بیگی از تدوین آیین‌نامه حمایت از فیلم‌ها برای حضور جهانی نیز خبر داد و گفت: با فعال‌تر شدن بخش بین‌الملل انجمن این آیین‌نامه به‌زودی اجرایی می‌شود.

چهارمین جشنواره عکس ایران در راه است

وی از خبرهای خوش در رابطه با هنرجویان عکاس انجمن خبر داد و افزود: اردیبهشت آینده چهارمین جشنواره عکس ملی ایران که پیش از این با رویکرد طبیعت ایران برگزار می‌شد با گسترده شدن مضامین آن به موضوع فرهنگ، اقتصاد و مسائل اجتماعی دگرگون خواهد شد. ضمن اینکه کماکان حوزه‌ی عکس از برنامه‌های ماست به این خاطر شورایی متشکل از استادان این حوزه، اعضای انجمن و مدیران گروه عکس دانشگاه‌های معتبر در حال تدوین برنامه‌هایی در این باره هستند.

براساس این گزارش، طی حکمی از سوی حبیب ایل‌بیگی رئیس هیات مدیر و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران سعید ذوالنوریان سرپرست استان فارس شد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها