امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139355
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 131
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار مؤمنی با حضور در جلسه شورای مدیران معاونت سیما با اشاره به روند کاهش تلفات ناشی از راهنمایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار مؤمنی با حضور در جلسه شورای مدیران معاونت سیما با اشاره به روند کاهش تلفات ناشی از راهنمایی رانندگی در کشور گفت: میانگین تلفات در دنیا به ازاء هر ده هزار وسیله نقلیه، هفت و نیم نفر است و این میزان در ایران به ازاء هر ده هزار وسیله نقلیه 5/6 نفر است.
وی افزود: در حال حاضر عوامل موثر بر حوادث رانندگی استاندارد جاده ها و سائل نقلیه است که تأثیر گذاری برای موارد چندان در اختیارو کنترل پلیس نیست بنابراین بیشترین عامل تاثیرپذیر در کاهش حوادث و تلفات رانندگی، عامل انسانی و فرهنگ سازی است.

وی افزود خوشبختانه همکاری بسیار خوبی از سوی رسانه ملی بویژه سیمای جمهوری اسلامی ایران در این خصوص وجود دارد و بدون همکاری صدا و سیما نمی توان روی این مولفه اثرگذاری داشت.

پورمحمدی، معاون سیما نیز در این جلسه گفت: رسانه نقش مهمی در نظم بخشی به جامعه دارد و اگر مردم در عرصه عمومی و فرهنگ ترافیک نظم پذیر نشوند این امر دیگر حوزه های زندگی نیز تسری خواهد یافت.

وی افزود: رسانه‌ای این مهم وظیفه خود می داند به کمک پلیس بیایید و ما هر قدر در این حوزه کار کنیم باز هم نیاز وجود دارد.

پورمحمدی با تاکید بر استمرا بر فرهنگ سازی در عرصه ترافیک گفت: ورود فرهنگ ترافیک  و رعایت قوانین و مقررات در مجموعه های نمایشی و از سوی بازیگران بهترین راه ترویج این فرهنگ است که به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

در ادامه این جلسه مدیران شبکه های سیما نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی و فرهنگ سازی ترافیک ارائه کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها