امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139357
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، بعد ازظهر یکشنبه بیست و یکم دیماه 93 دیدار با کمال پورتراب با حضور تنی چند از مسئولان انجام گرفت. ضمن دیدار، منصوری ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، بعد ازظهر یکشنبه بیست و یکم دیماه 93 دیدار با کمال پورتراب با حضور تنی چند از مسئولان انجام گرفت. ضمن دیدار، منصوری سرپرست خانه سرود انقلاب اسلامی برنامه آموزش مربیان سرود سراسر کشور را تشریح کرد.

از استاد پورتراب در مورد ویژگی های مربی سرود پرسیده شد و ایشان گفت: اولین و مهمترین ویژگی مربی سرود، عشق به کار سرود است و سپس دانش و پشتکار.

وی در ادامه افزود: متاسفانه اخیرا نقش سرود در مدارس کمرنگ تر شده و مسئولان باید بیشتر به فکر این حوزه و تاثیر مثبت آن بر تعلیم و تربیت باشند.

پور تراب در جواب به سوال آقای منصوری در مورد لزوم وجود سرود مدارس، گفت: به نظر من سرود باید به عنوان یک کلاس در مدارس برپا شود.

دوره آموزش مربیان سرود سراسر کشور به منظور ارتقاء سطح علمی مربیان از جنبه تئوری و عملی، هفته آینده در قالب یک دوره پنج روزه، برگزار می شود. حدود 120 مربی سرود از سراسر کشور در آزمون گزینش و سطح بندی این دوره شرکت خواهند کرد و در قالب سه کلاس، آموزش داده می شوند.

افتتاحیه آزمون 9 صبح روز دوشنبه 29 دیماه در برگزار می شود. این دوره پنج روزه شامل کارگاههای تخصصی بوده و از بهترین اساتید جهت تدریس دعوت به عمل آمده است.

در این دوره از اساتید مجرب و برجسته همچون مصطفی کمال پورتراب، هادی آرزم، شهرام مظلومی، شهرام توکلی، رازمیک اوحانیان و محمدرضا صادقی استفاده می شود.

منابع آموزشی شامل کتابهای «تئوری موسیقی» کمال پورتراب، «آشنایی با ریتم» شهرام مظلومی و کتابهای «به ییر و سوزوکی»(آشنایی با ساز مبنا) می باشند.

این دومین دوره آموزش ویژه مربیان سرود سراسر کشور است که توسط خانه سرود انقلاب اسلامی برگزار می شود.

گزارش مشروح این جلسه به زودی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها