امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139361
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۴
تعداد بازدید: 221
مارکو روبيو و شماري ديگر از قانون‌گذاران پرنفوذ آمريکا، از جمله سناتور مارک کرک و رابرت منندز از حزب دمکرات و نيز اد رويس، رئيس کميته روابط ...

مارکو روبيو و شماري ديگر از قانون‌گذاران پرنفوذ آمريکا، از جمله سناتور مارک کرک و رابرت منندز از حزب دمکرات و نيز اد رويس، رئيس کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان، بر اين نظرند که اوباما بايد تحريم‌هاي جديدتري عليه ايران تدارک ببيند تا بر فشارهاي اقتصادي بر اين کشور افزوده شود و ايران را مجبور به محدود ساختن برنامه اتمي خود کند.

به گزارش پایگاه خبری؛مهدوی پیروان موعود:سامانتا پاور، در همايشي در لوئيزويل ايالت کنتاکي آمريکا اعلام کرد که دولت آمريکا حاضر نيست با حزب جمهوري‌خواه اين کشور بر سر تحريم‌هاي جديد عليه ايران همکاري کند. نماينده دائم آمريکا در سازمان ملل گفت اعمال تحريم‌هاي جديد عليه ايران، آن گونه که جمهوري‌خواهان و هچنين بعضي نمايندگان دمکرات مي‌طلبند، "تقريبا به طور قطع" به مذاکرات بر سر برنامه هسته‌اي ايران تاثيري منفي خواهد گذاشت. حزب جمهوري‌خواه آمريکا که در انتخابات ماه نوامبر بر هر دو مجلس نمايندگان و سنا تسلط پيدا کرده ‌است، در چند ماه‌ گذشته بار‌ها بر لزوم تشديد‌ تحريم‌هاي ايران براي اعمال فشار بر اين کشور پافشاري کرده ‌است. سامانتا پاور گفت دولت آمريکا در بعضي موردها چون مبارزه عليه بيماري ابولا، مبارزه با تروريسم يا پايان ديکتاتوري در برمه مي‌تواند با حزب جمهوري‌خواه همکاري کند، اما نظر کاخ سفيد در ارتباط با موضوع‌هايي چون برنامه هسته‌اي ايران يا رابطه با کوبا با ديدگاه حزب جمهوري‌خواه همگون نيست. سياستمداران جمهوري‌خواه با داشتن اکثريت آرا در دو مجلس سنا و نمايندگان خواستار لغو اصلاحات دولت اوباما هستند. همچنين سناتور جمهوري خواه مارکو روبيو و شماري ديگر از قانون‌گذاران پرنفوذ آمريکا، از جمله سناتور مارک کرک و رابرت منندز از حزب دمکرات و نيز اد رويس، رئيس کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان، بر اين نظرند که اوباما بايد تحريم‌هاي جديدتري عليه ايران تدارک ببيند تا بر فشارهاي اقتصادي بر اين کشور افزوده شود و ايران را مجبور به محدود ساختن برنامه اتمي خود کند. دولت اوباما در مقابل اين خواست جمهوري‌خواهان قصد دارد به تنهايي و بدون مشورت با کنگره به توافق هسته‌اي با ايران دست يابد. اوباما با حق وتوي خود برگ برنده را در دست دارد. او مي‌گويد تا کنون از اين امکان تنها با احتياط بسيار بهره برده است و مي‌افزايد: «اما تصور مي‌کنم اين بار چند مورد پيش بيايد که بايد "قلم وتوي" خود را به کار بگيرم.» سناتور روبيو در برابر اين پرسش که حتي اگر تشديد تحريم‌ها توافق با ايران را به مخاطره بياندازد، آيا او باز هم موافق با گسترش تحريم‌ها خواهد بود، پاسخ داد: «بله، زيرا معتقدم که چشم‌اندازي براي توافق با ايران وجود ندارد.»

برچسب ها:
کوثر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۴
4
2
از شما تعجب می کنم که چطور فریب بازی رسانه ای دشمن را می خورید!

این ها نمایش است ، برای این که نشان دهند اوباما به دنبال کنار آمدن با ایران است و کنگره به دنبال تحریم بیشتر است ، پس اگر می خواهید بیش از این تحریم نشوید ، هر توافقی که شده ولو به ضررتان باشد با دولت اوباما انجام دهید.
آخرین اخبار
پربازدید ها