امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139380
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی ادعا کرد که جنبش مقاومت اسلامی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی ادعا کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین « حماس» در حال نزدیک شدن به «محمد دحلان» عضو جدا شده جنبش فتح است تا با کمک وی یک تشکیلات جدید در غزه جدای از تشکیلات خودگردان در رام‌الله سازماندهی کند.

بر اساس این گزارش، این نزدیکی میان دحلان و حماس پس ازجنگ 50 روز اخیر غزه و تنش شدید میان تشکیلات و حماس شکل گرفته است. در طول چند روز گذشته تماس‌هایی میان برخی رهبران حماس و محمد دحلان با واسطه‌های نزدیک به وی صورت گرفته است.

«اوهاد حمود» خبرنگار این کانال اسرائیلی افزود: حماس با برقراری ارتباط با دحلان به دنبال رسیدن به حکومتی واحد میان حماس و فتح در غزه است که جدای از دولت توافق ملی میان حماس و فتح در کرانه باختری است.

در ادامه گزارش مذکور آمده است: حماس در محمد دحلان چند ویژگی یافته است که او را کلید حل مشکلات فعلی خود می‌بیند از جمله:

- محمد دحلان تمکّن مالی بالایی دارد و نوار غزه اکنون در مضیقه مالی است.

- دحلان می‌تواند میان حماس و حکومت مصر واسطه شود تا گذرگاه‌ها از جمله گذرگاه رفح باز شود. در همین راستا دحلان هفته جاری به قاهره رفت و با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر دیدار کرد و در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که برای بازگشایی رفح تلاش می‌کند.

- دحلان از دشمنان سرسخت «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین است، بنابراین حماس در اینجا از قاعده «دشمن دشمن من، دوست من است» استفاده می‌کند.

- همسر دحلان از 2 هفته پیش به نوار غزه آمده است و شروع به توزیع مبالغ مالی میان آسیب دیدگان جنگ غزه و نیز آسیب‌دیدگان ناشی از باران و برف اخیر کرده است و مهم‌تر اینکه در تمام مدت همسر دحلان توسط عناصر امنیتی حماس محافظت شده است.

حماس و فتح در اردیبهشت‌ماه سال جاری (93) توافقنامه آشتی امضا کردند و دولت توافق ملی تشکیل شد اما این دولت عملا هیچ کاری در قبال غزه انجام نداده است و حماس همواره به این امر معترض است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها