امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139381
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تصویب کلیات طرح نحوه فعالیت احزاب در 18 تیرماه سال جاری سرآغاز شروع جدیدی برای ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تصویب کلیات طرح نحوه فعالیت احزاب در 18 تیرماه سال جاری سرآغاز شروع جدیدی برای ضابطه‌ مند کردن احزاب بود اما به پیشنهاد وزارت کشور قرار شد طی یک فرصت 3 ماهه موضوع قانون احزاب با حضور مجلس، دولت و احزاب مورد بررسی قرار گیرد که بر همین اساس کمیته سه جانبه «احزاب، دولت و مجلس» به ریاست اصغر افتخاری (از مسئولان وزارت کشور) شکل گرفت.

هرچند امیر خجسته (رئیس کمیسیون شوراهای مجلس) 35 روز پیش به دلیل عدم ارسال لایحه احزاب توسط دولت به مجلس انتقاد کرده و گفته بود که در صورتی که لایحه به مجلس نرسد، طرح مسکوت مانده به صحن بر می گردد و بقیه مواد نیز بررسی و تصویب می شود، وزیر کشور 24 آبان ماه سال جاری از تقدیم لایحه احزاب به هیئت دولت خبر داده بود.

اصغر افتخاری (مسئول کمیته احزاب، مجلس و دولت برای بررسی قانون احزاب) نیز سیزدهم همین ماه (دی‌ماه 93) از ارسال نامه وزیر کشور (عبدالرضا رحمانی فضلی) به مجلس شورای اسلامی برای در دستور کار قرار دادن لایجه قانون انتخابات خبر داده بود اما امروز حسینعلی امیری که سخنگوی وزارت کشور را بر عهده دارد امروز طی یک نشست خبری اظهار امیدواری کرده که هرچه سریع‌تر لایحه پیش‌نویس قانون احزاب در دستور کار هیئت دولت قرار گیرد.

مسئول کمیته احزاب، مجلس و دولت برای بررسی قانون احزاب سه‌شنبه هفته گذشته (16 دی‌ماه) از آغاز بررسی لایحه احزاب در مجلس شورای اسلامی خبر داده بود، امیر خجسته (رئیس کمیسیون شوراهای مجلس) نیز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; خبر از تشکیل کمیته بررسی لایحه قانون احزاب در مجلس شورای اسلامی داد.

وی تصریح کرد: کمیته بررسی قانون احزاب در مجلس از دیروز (دوشنبه- 22 دی‌ماه) تشکیل شده است.

خجسته همچنین درباره لایحه قانون احزاب ارسالی دولت به مجلس نیز گفت: تغییرات زیادی در لایحه ارسالی از سوی دولت در مورد قانون احزاب مشاهده نمی‌شود.

به گزارش فارس، وزارت کشور 18 دی‌ماه پیش‌نویس لایحه قانون احزاب  را برای نظرخواهی از احزاب منتشر کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها