امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139395
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 211
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، چهارشنبه هفته گذشته فرانسه شاهد یک حادثه تروریستی بود که در آن دو عنصری که گفته ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، چهارشنبه هفته گذشته فرانسه شاهد یک حادثه تروریستی بود که در آن دو عنصری که گفته می‌ شود وابسته به القاعده یمن هستند، در حمله به تحریریه نشریه فکاهی «شارلی ابدو»، 12 نفر را به قتل رسانده و متواری شدند.

فردای آن روز «احمدی کوله باله» در یکی از خیابان‌های پاریس به دو نیروی پلیس حمله کرد و یکی از آن‌ها را کشت و در روز بعد نیز قضیه گروگانگیری در یک مغازه یهودی توسط وی رخ داد که در این حادثه نیز 4 یهودی کشته شدند. طی سه روز در فرانسه سه حادثه تروریستی با 17 کشته رخ داد .

سیاستمداران و ناظران عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس این حوادث تروریستی را بازی صهیونیستی دانستند که لباسی اسلامی بر تن مناقشه اسرائیل و فرانسه کرده‌ است و اسرائیل می‌خواهد فرانسه را از هر جای پای احتمالی در خاورمیانه جدیدی دور کند که قرار است بر اساس تجزیه کشورها تشکیل شود.

حوادث پاریس مناقشه اسرائیل و فرانسه در ظاهر اسلامی است

«احمد الشریف»، کارشناس امنیتی و سیاسی عراق در این باره به خبرنگار فارس گفت: حوادث پاریس منعکس کننده حالتی از نزاع در داخل سیستم ائتلاف‌های آمریکایی است و هیچ ارتباطی به جهان عربی و اسلامی ندارد.

وی افزود:حوادث پاریس از سوی اسرائیل هدایت شده بود تا اهرم فشاری بر فرانسه برای توقف نفوذش در منطقه باشد و از سوی دیگر فرانسه بار دیگر چهره مخدوشی از مسلمانان را در غرب به نمایش گذارد.

الشریف تاکید کرد که حوادث پاریس مناقشه صهیونیستی-فرانسوی در ظاهر اسلامی برای توهین به اسلام و توقف نقش فرانسه در خاورمیانه است.

 این کارشناس عراقی افزود: داعش بخش لاینفکی از طرح خاورمیانه جدید است و قدرت‌هایی در منطقه به دنبال در دست گرفتن این طرح هستند و نمی‌خواهند جامعه بین المللی در آن نقش داشته باشد.

وی گفت: فرانسه اکنون و پس از ورود به ائتلاف بین المللی ضد داعش به دنبال یافتن نقشی در منطقه است و چه بسا از سوی اسرائیلی هدف قرار گیرد که می خواهد طرح خاورمیانه جدید آن گونه که خودش می خواهد پیاده شود زیرا اسرائیل بیش از هر طرف دیگری از این طرح که مبتنی بر تجزیه منطقه است، نفع می‌برد.

کارشناس عراقی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی می خواهد قدرت برتر نظامی در منطقه بوده و ید طولایی در سیطره بر اقتصاد منطقه داشته باشد ، بنابراین مایل نیست که جامعه جهانی جای پایی در منطقه داشته باشد و این بازی جدید اسرائیل است.

حوادث پاریس پاسخ اسرائیل به مصوبه پارلمان فرانسه در به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی بود

«احمد السامرایی»، نویسنده و روزنامه نگار عراقی نیز به خبرنگار فارس گفت: حوادث شارلی ابدو تنها پس از مدت کوتاهی از تصویب به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطینی از سوی پارلمان فرانسه صورت گرفت (نمایندگان پارلمان فرانسه روز سه‌شنبه، 11 آذر به نفع موجودیت کشور مستقل فلسطین رای دادند) و این فشار بزرگی روی اسرائیل ایجاد کرد چرا که با مصوبه‌های پی در پی جامعه بین المللی و به خصوص اروپایی در به رسمیت شناختن فلسطین روبرو است به رغم اینکه اسرائیل بارها تهدید کرده بود که به این اقدامات واکنش نشان خواهد بنابراین هر انسانی عاقلی می‌فهمد که آنچه روی داد پیامی صهیونیستی به فرانسه بود که پاریس خود را از موضع گیری درباره مناقشه فلسطینیان و اسرائیل دور نگاه دارد.

السامرایی نیز  این دیدگاه را که اسرائیل به دنبال دور کردن نفوذ و ارتباطات فرانسه از منطقه است، تایید کرد و گفت: اسرائیل می‌خواهد در پی اجرای طرح خاورمیانه جدید در بین کشورهایی ضعیف نفوذ بیش‌تری داشته باشد.

فرانسه چوب پیروی کورکورانه از آمریکا در حمایت از تروریسم را می‌خورد

«نعیم العبودی»، سخنگوی جنبش اهل الحق عراق نیز گفت: آنچه که در فرانسه روی داد نتیجه طبیعی موضع این کشور در قبال آنچه بهار عربی و پیروی کورکورانه آن از آمریکا و حامیانش است.

وی افزود: اروپا و بخصوص فرانسه وقتی درهای خود را برای رسیدن تروریست‌ها و تکفیری‌های اروپایی به سوریه و عراق باز می‌گذارند و حمایت‌های بزرگی از آنچه بهار عربی خوانده می‌شود به عمل می‌آورد، همان گونه که ما شاهد حمایت بین المللی آشکار از داعش هستیم، پس مطمئنا این تروریسم به اروپا هم کشیده می شود و با بازگشت تروریست‌های اروپایی به کشورهایشان شاهد حملات تروریستی بیش از پیش خواهیم بود و در حمله تروریستی اخیر نیز دو متهم اصلی یکی از عراق و دیگری از سوریه به فرانسه بازگشته بود.

سخنگوی جنبش اهل الحق عراق تاکید کرد: بسیاری از تروریست‌های خارجی که به داعش در عراق و سوریه پیوسته اند از کشورهای انگلیس، آلمان و دیگر کشورها هستند که پس از بازگشت به کشورهایشان به صفوف تروریست‌های تکفیری در آنجا ملحق می‌شوند و این هشدار نه تنها به فرانسه و بلکه به همه اروپا است.

العبودی بر ضرروت احترام جامعه بین المللی به ملت‌های منطقه و اتخاذ سیاست‌های مستقل گفت: ما در عراق اکنون به نیابت از همه جهان جنگ می‌کنیم و جامعه بین المللی باید از عراق و دولت آن حمایت کند نه اینکه سیاست یک بام و دو هوا در پیش بگیرد و از یک سو دولت را و از سوی دیگر تروریست‌ها را کمک کند.

سخنگوی جنبش اهل الحق عراق تاکید کرد: فرانسه در سیاست خود در قبال منطقه غیرمستقل و تابع آمریکا است، فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها قبل از نظر انداختن به سوریه و عراق باید به مردمان خود نظر اندازند زیرا هر آنچه را امروز بکارند فردا برداشت می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها