امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13940
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۲۹
تعداد بازدید: 106
اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره حضور این کتابخانه در بیست و ...

اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره حضور این کتابخانه در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، بیان داشت: در کتابخانه ملی ایران تا سال 90 رسم بر این بود که از رمضان تا رمضان قرآن‌های که در این کتابخانه جمع‌آوری می‌شد را منتخب و در نمایشگاهی آنها را برای بازدید عموم مردم به نمایش بگذاریم.

وی اضافه کرد: در سال 91 این کتابخانه به ابتکار عمل پرداخت و در کنار قرآن، عترت را هم مطرح کرد تا اینکه این دو امر مهم در کنار هم قرار گیرند یعنی نفیس‌ترین و قدیمی‌ترین نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه که از ائمه معصومین (ع) در اختیار این کتابخانه قرار داشت را به عنوان نسخه منتخب یکساله کتابخانه ملی برگزیده و در کنار قرآن به نمایش می‌گذاشتیم.

صلاحی ادامه داد: از سال 91 علاوه بر این که نمایشگاهی با عنوان «قرآن و عترت» را در کتابخانه ملی ایران برپا می‌کردیم در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که هر ساله در مصلی حضرت امام خمینی (ره) برپا می‌شود، حضور مستمر داشتیم.

وی افزود: برای حضور در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از چند کشور درخواست مشارکت داشتیم به همین منظور بعضی از کشورها، تصویری از قرآن‌های خطی‌شان را برای ما ارسال کردند و برخی از کشورها نیز به صورت فیزیکی در این نمایشگاه حضور به عمل خواهند آورد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: این کتابخانه در ماه مبارک رمضان علاوه بر برپایی نمایشگاه «قرآن و عترت» در محل این کتابخانه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم نیز حضور به عمل خواهد آورد.

وی اضافه کرد: از 50 کشور برای ارسال تصویری از قرآن‌های خطی و نفیس خودشان دعوت به عمل آوردیم که تاکنون چند کشور اعلام آمادگی کرده‌اند که تصویری از قرآن‌هایشان و اگر کتبی درباره ائمه معصومین (ع) دارند، را برای کتابخانه ملی ارسال کنند.

صلاحی افزود: برخی از مسئولان کشورهای مختلف درصدد اخذ مجوز هستند که اگر این مهم محقق شود، قطعاً علاوه بر آثار نفیس خود به صورت فیزیکی هم در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم حضور به عمل خواهند آورد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تاکنون چند کشور برای حضور و ارسال آثار نفیس خود اعلام آمادگی کرده‌اند، بیان کرد: بر اساس آخرین اخباری که به بنده اطلاع داده شده است تقریباً 30 کشور اعلام آمادگی کرده‌اند که یا به شکل تصویری و یا در صورت اخذ مجوز حضور فیزیکی داشته باشند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها