امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139401
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 113
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «گیورگیوس ایناتیس » سفیر جدید یونان در جمهوری اسلامی ایران با محمد جواد ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «گیورگیوس ایناتیس » سفیر جدید یونان در جمهوری اسلامی ایران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تقدیم کرد.

ظریف در این دیدار بر گسترش همکاری‌های بین دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله همکاری‌های فرهنگی و گردشگری تاکید کرد.

وی اضافه کرد: زمینه‌های زیادی برای ارتقاء مناسبات دو کشور وجود دارد و طرفین از اراده کافی برای به فعلیت رساندن ظرفیتهای موجود در روابط برخوردارند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 تصریح کرد: اروپا می‌تواند نقش فعالتری را در رسیدن به توافق جامع هسته‌ای ایفا کند.

ظریف با اشاره به حادثه تروریستی پاریس تصریح کرد: اروپا بایستی به عنوان یک چالش جدی زمینه‌های واقعی ایجاد خشونت و افراطی گری را مورد بررسی قرار دهد و در همکاری و هماهنگی با کشورهای مهم منطقه خاورمیانه، زمینه فهم مشترک از این مفاهیم را ایجاد کند.

«گیورگیوس ایناتیس » سفیر جدید یونان در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار از گسترش و تعمیق روابط دو کشور استقبال و ابراز امیدواری کرد که این روابط در همه ابعاد گسترش یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها