امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139410
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ملیح غوکچیک» شهردار آنکارا طی چهارمین کنفرانس شاخه جوانان حزب ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ملیح غوکچیک» شهردار آنکارا طی چهارمین کنفرانس شاخه جوانان حزب «عدالت و توسعه& raquo; (حزب حاکم ترکیه) در شهرها و شهرداری‌های ترکیه، دستگاه اطلاعاتی اسرائیل را عامل پشت پرده حمله اخیر به نشریه «شارلی ابدو» فرانسه دانست.

شهردار آنکارا گفت: اقدام دولت فرانسه در حمایت از پرونده به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی، نارضایتی اسرائیل را در پی داشت و همین امر موجب شد تا چنین حرکتی را در داخل پایتخت فرانسه انجام دهد.

این مقام ترکیه‌ای افزود: اسرائیل نمی‌خواهد پرونده به رسمیت شناختن دولت فلسطینی در اروپا پیشرفتی داشته باشد و به همین دلیل، دستگاه‌های اطلاعاتی آن با چنین حملاتی تلاش می‌کنند به خصومت میان اروپایی‌ها و اسلام و مسلمین دامن بزنند.

شهردار آنکارا در ادامه به حمله به بیش از 50 مسجد و مکان ویژه مسلمانان در فرانسه در پی حمله اخیر صورت گرفته به شارلی ابدو اشاره کرد.

تاکنون اخبار زیادی درباره نقش رژیم صهیونیستی در حمله به شارلی ابدو منتشر شده است. پایگاه خبری «آی‌بی‌تایمز» سه روز قبل گزارشی مربوط به نقش نیروهای موساد در حادثه حمله به دفتر نشریه طنز «شارلی ابدو» را منتشر اما سپس آن را از خروجی خود حذف کرد (+).

موضوع دخالت سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل در حمله روز چهارشنبه پاریس البته غیر از رسانه‌ها، مد نظر برخی تحلیلگران مستقل هم قرار گرفته و آنها شواهدی را در این مورد ارائه کرده‌اند (+).
انتهای پیام/غ.ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها