امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139414
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
فاطمه آلیا در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به متناقض گویی مسئولان گفت: به طور کلی به هر دلیلی یا به ...

فاطمه آلیا در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به متناقض گویی مسئولان گفت: به طور کلی به هر دلیلی یا به دلیل عدم موفقیت سیاست‌های اقتصادی دولت در موضع تناقضی قرار گرفته است و از یک طرف می‌گوید تک صدایی در جامعه نباشد و به عنصر انتقاد اهمیت می‌دهیم بعد می بینیم که اگر نشریه و رسانه‌ای انتقادی را مطرح کند مورد بی مهری قرار می گیرد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر رسانه‌های غیر دولتی زبان مردم هستند و نمی‌توانند زبان مردم و رئیس جمهور باشند و اگر مسئولان دولتی از رسانه‌های دولتی انتظاراتی داشته باشند اما از سایر رسانه‌ها و مطبوعات و رسانه‌ها که حامل پیام مردم هستند نمی‌توانند دیکتاتوری نرم بر آنها حاکم باشد که فقط منویات دولت را اعلام کنند.

آلیا اظهار داشت: در مورد وطن امروز، انتشار آن مطلب در شرایطی بود که تحلیل گران دنیا معتقد بودند رفتن این فرد به بیمارستان به خاطر کهولت سن و بیماری برگشتی ندارد و وطن امروز نیز به این موضوع پرداخت و نکته دیگر مواقعی است که احساس می‌کنند تخلف صورت گرفته است که در اینجا هم اعمال نفوذ می‌شود، در چند جا وزیر ارشاد مطرح کرد که نظر ما این است که هیأت نظارت بر مطبوعات باید به تخلفات رسانه‌ها رسیدگی کند اما استاندارد دوگانه هیأت نظارت بر مطبوعات در زمینه برخورد با تخلفات رسانه‌ها جای تأمل دارد اگر قرار است متخلفان به دادگاه معرفی شوند برای این قانون برای تمام متخلفان اعمال شود.

وی ادامه داد: مدت‌ها است مواضع و دیدگاه‌های ایران در مورد عربستان بسیار شفاف است و مواضع مردم ما است، در مورد مواضع این کشور در مقابل سایر کشورها در عرصه بین المللی و حمایت عربستان از وهابیت و تکفیری‌ها کاملا مشخص است و حالا اگر دولت ملاحظات خاصی را در نظر دارد باید این را از رسانه‌های تحت نظر خود اعمال کند در غیر اینصورت بقیه رسانه‌ها پیام مردم را منتقل می‌کنند و برخورد با آنها جایگاهی ندارد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: در مورد وطن امروز نوعی انتقام گیری به خاطر طرح دیدگاه‌های شجاعانه و شفاف در وطن امروز است و بهانه‌ای پیش آمده برای انتقام جویی از مواضع و نظرات این، اگر حتی وطن امروز برخلاف منافع عربستان بود اما مطالب خبر آنلاین بر خلاف منافع ملی و داخلی و انقلابی کشور خودمان بود تخلف خبر آنلاین بسیار شدیدتر است و قطعا اگر قرار است رسانه‌ای به دادگاه ارجاع داده شود قطعا رسانه خبر آنلاین است که هم مردم و هم مدعی العموم از این رسانه شکایت دارند و باید این رسانه به دادگاه معرفی شود.

آلیا افزود: مردم این انتظار را دارند که سپاه نه به عنوان دفاع از خود بلکه برای دفاع از آرمان‌های نظام و به پاس ایثارگری‌های سپاه پاسداران خودشان ورود پیدا کنند و این موضوع را به محکمه ببرند و از خبر آنلاین شکایت کنند و این دفاع از شهدا و آرمان‌های انقلاب است و این مطالبه مردم است.

وی اظهار داشت: متأسفانه جریانی در میان روزنامه‌ها و رسانه‌های وابسته به دولت ایجاد شده است که سپاه و امنیت ملی را تخریب و به آنها توهین می‌کنند و نه به خاطر دفاع اما برای بازدارندگی و پیشگیری از این حرکات غیر اخلاقی که مورد انزجار ملت است انتظار داریم مدعی العموم هم این شکایت را از طرف مردم مطرح کند و از آنها دفاع کند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: مسئولان اجرایی و دولتی کشور در چند وقت اخیر در بحث تکفیری‌ها عربستان را مورد خطابه و عتاب قرار دادند و نباید این موضوع بهانه‌ای برای انتقام گیری از یک رسانه باشد و آیا بر اساس سیاست هیأت نظارت بر مطبوعات این افراد هم باید به دادگاه معرفی شوند؟

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار