امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139420
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دار الافتاء» مرکز صدور فتوای مصر امروز(سه شنبه) در بیانیه‌ای، درباره ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دار الافتاء» مرکز صدور فتوای مصر امروز(سه شنبه) در بیانیه‌ای، درباره تصمیم نشریه فکاهی فرانسوی «شارلی ابدو» برای انتشار مجدد تصاویر موهن از پیامبر اسلام(ص) هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: انتشار مجدد این تصاویر موهن منجر به برانگیخته شدن موج جدیدی از خشم و انزجار جامعه فرانسه و غرب می‌شود.

به گزارش پایگاه اماراتی «24»، دار الافتاء مصر اعلام کرد: اقدام نشریه فرانسوی نژادپرستانه‌ است و احساسات بیش از یک میلیارد و نیم نفر از مسلمانان جهان را که به رسول اکرم (ص) ارادت دارند، تحریک می کند.  

«شوقی علام» مفتی مصری انتشار مجدد تصاویر موهون پیامبر اسلام (ص) را «اقدامی نژادپرستانه» دانست که منجر به شعله ور شدن آتش فتنه و درگیری بین ملت‌ها می شود.

نشریه شارلی ابدو اعلام کرد که برای شماره جدید خود که روز چهارشنبه منتشر خواهد شد کاریکاتوری از حضرت محمد (ص) را بر روی جلد خود منتشر خواهند کرد.نشریه شارلی تصمیم دارد این شماره را در تیراژ سه میلیون نسخه و در 16 زبان منتشر کند.

کاریکاتورهای موهنی که این نشریه نسبت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) منتشر کرده است خشم و اعترض بسیاری از مسلمانان جهان را در پی داشته است.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها