امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139421
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی عصر امروز در جمع فرماندهان نیروی انتظامی کشور با اشاره به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی عصر امروز در جمع فرماندهان نیروی انتظامی کشور با اشاره به اینکه در طول تاریخ اسلام جنگ‌هایی ثبت شده است که جمع اندکی از مسلمانان در برابر خیل عظیم سپاه دشمن به پیروزی رسیده‌اند، اظهار کرد: از جمله این جنگ‌ها، جنگ احزاب بود که تعداد نفرات دشمن و سلاح‌هایی که در اختیار داشتند بسیار بیشتر از سپاه اسلام بود، ولی در عین حال پیروزی در این میدان از آن سپاه اسلام شد.
وی ادامه داد: قرآن کریم می‌فرماید اگر 20 نفر با استقامت باشید در برابر 200 نفر از سپاه دشمن پیروز خواهید شد و علت این استقامت و پیروزی نشات گرفته از اعتقادات است که افراد به دلیل ایمان به آن از مرگ نمی‌هراسند و شهادت را برای خود افتخار می‌دانند و حادثه کربلا نیز تبلور همین باور و ایمان قلبی بود.
این مرجع تقلید با اشاره به حضور تروریست‌های داعش در عراق، بیان کرد: این جمعیت جنایتکار وحشی در ابتدای ورود به عراق به دلیل اینکه روحیه استقامت در بین مردم این کشور نبود به سرعت پیشروی کرده و مناطق زیادی را تصرف کردند، ولی بعد از حکم مرجعیت عراق، آنها روحیه گرفته و به میدان آمدند و می‌بینیم که روز به روز به پیروزی‌ها و موفقیت‌های بیشتری نائل می‌شوند که ان‌شاالله به زودی بتوانند ریشه تکفیری‌ها را در این کشور خشک کنند.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه بصیرت نقش مهمی در زندگی انسان دارد، ابراز کرد: باید اعتقادات مردم به جایی برسد که فقط متکی به خداوند متعال باشند و جز خدا از هیچ چیز و هیچ کس واهمه نداشته باشند که در این صورت می‌توانند پیشرفت کرده و به پیروزی برسند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جهان همواره در حال تغییر و تحول است، گفت: تغییر و تحول خاصیت دنیا است و انسان اگر نتواند خود را همگام با این تحولات پیش‌ ببرد عقب خواهد افتاد، بنابراین باید همواره سعی کنیم که بر علم و دانش خود بیافزاییم و از پیشرفت‌های دنیا عقب نمانیم.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه شر گروه‌های تکفیری امروز متوجه اربابانشان شده است، عنوان کرد: در مقابل چنین افرادی باید عده‌ای در میدان نبرد مقابل آنها بایستند، عده‌ای پشت میدان کمک کنند و وظیفه ما علما هم این است که با برگزاری کنگره ریشه این جریان‌ها را برای دنیا روشن کرده و با متحد کردن علمای جهان اسلام در مسیر نابودی کامل آنها گام برداریم.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی ادامه داد: سعی کنید همان گونه که در کار خودتان به دنبال پیشرفت و آموختن تکنیک‌های جدید هستید در مسائل سیاسی و اجتماعی نیز بر معلومات‌تان بیفزایید و هیچ گاه به آنچه معلومات دارید قناعت نکنید.
وی در ادامه با اشاره به آمار ارائه شده در خصوص تعداد حافظان قرآن کریم در نیروی انتظامی، گفت: باید قدر این نعمت بزرگ را بدانید، درباره حافظان قرآن روایت است که در قیامت هر اندازه قرآن بخوانند بر مقامشان افزوده خواهد شد.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: سعی کنید در کنار تلاوت قرآن به معانی آن نیز توجه کنید، چراکه انس با قرآن موجب تحول در زندگی می‌شود و این اثر را بنده وقتی به صورت جدی کار با قرآن و تفسیر نمونه را آغاز کردم متوجه شدم؛ امیدواریم به برکت قرآن کریم و با همت شما جرم و گناه روز به روز در جامعه کمتر شود.
انتهای پیام/78009/ی40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها