امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139427
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور باب کیسی روز سه‌شنبه ابراز نگرانی کرد تحریم‌ها علیه ایران با گذشت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور باب کیسی روز سه‌شنبه ابراز نگرانی کرد تحریم‌ها علیه ایران با گذشت زمان اهمیت خود را از دست بدهند.

آقای کیسی در گفت‌وگو با خبرگزاری بلومبرگ می‌گوید اقدام آمریکا برای تمدید کاهش تحریم‌ها علیه ایران باعث سودرسانی به ایران و بهبود موقعیت این کشور در عرصه بین‌المللی شده است.

این سناتور دموکرات که بیش از ۶ سال عضو کمیته روابط خارجی سنا بوده است می‌گوید: «صادقانه باید گفت اکنون نسبت به آنها در مقایسه با چند ماه پیش به خاطر آنکه وارد مذاکره و گفت‌وگو شده‌اند بهتر به نظر می‌رسند.»

کیسی به‌رغم‌این افزود: «من نگرانم که تحریم‌های فعلی با گذشت زمان اهمیت کمتری داشته باشند.»

ایران بین ۲۰ ژانویه تا ۲۰ جولای سال ۲۰۱۴ از کاهش نسبی تحریم‌ها برخوردار شد. این دوره زمانی به دلیل ادامه مذاکرات بار دیگر تا ماه جولای سال ۲۰۱۵ تمدید شده است.

برخی از نمایندگان کنگره آمریکا از جمله باب کیسی حامی تشدید تحریم‌ها علیه ایران هستند. کیسی گفت فکر می‌کنند قبل از فرارسیدن ضرب‌الاجل درنظر گرفته شده برای مذاکرات تا ماه جولای، رأی‌گیری درباره تشدید تحریم‌ها علیه ایران برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد از این موضوع نگران است که مقامات کاخ سفید ممکن است این پیام نادرست را برسانند که توافق با ایران بایستی همین حالا اتفاق بیفتد تا در راستای منافع دولت آمریکا باشد.

این سناتور با تأکید بر اینکه «لزوماً موافق این دیدگاه نیست» افزود دولت آمریکا دست‌کم باید تهدید تشدید تحریم‌ها علیه ایران را پابرجا نگاه دارد.

مقام‌های دولت آمریکا از طرف دیگر می‌گویند تشدید تحریم‌ها در حین ادامه مذاکرات باعث می‌شود گفت‌وگوها از مسیر خود خارج شود.

در حال تکمیل..

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها