امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139432
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس اتحادیه اروپا می گوید که 5 هزار نفر از اتباع این ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس اتحادیه اروپا می گوید که 5 هزار نفر از اتباع این اتحادیه، به قصد پیوستن به گروه‌های تروریستی، از کشورهای خود خارج شده‌اند.

پیوستن اتباع اروپایی به تروریست‌های خاورمیانه و به خصوص گروه‌های فعال در سوریه و عراق، برای مقامات این اتحادیه موجبات نگرانی است ولی نگرانی اصلی آنها از بازگشت این افراد به خانه است.

مثلاً «سعید کواشی» یک تبعه فرانسوی و از اهالی شهر پاریس بود، وی سال 2011 به یمن و تابستان سال گذشته به سوریه رفت؛ چهارشنبه گذشته نتایج آموزش‌های «سعید» در یمن و سوریه برای همه فرانسوی‌ها مشخص شد. وی که یک مسلسل در دست داشت، با حمله به دفتر مجله طنزپرداز «شارلی ابدو» 12 نفر از جمله 2 پلیس را کشت.

یک تبعه دیگر اروپایی هم اردیبهشت ماه امسال در بلژیک خبرساز شد. وی برای آموزش به سوریه رفته بود و دوشادوش عوامل داعش، بر علیه ارتش سوریه جنگیده بود. این فرد هم دست به مسلسل شد و در موزه یهودیان، 4 قربانی خود را به رگبار بست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها