امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139433
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اظهارات ...

حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اظهارات امروز  رئیس‌جمهور در بوشهر مبنی بر اینکه عربستان با کاهش قیمت نفت بیش از ایران ضرر خواهد کرد، گفت: ما باید مواضع خود را در حوزه مسائل راهبردی صراحتا بیان کنیم حتی اگر اثربخشی آن دیر یا زود باشد؛ اگر ما امیدی در بعد عملیاتی نداشته باشیم باید مواضع ایران به صورت شفاف بیان شود.

وی افزود: به یاری خدا دولت همین خط را در اعلام مواضع پی خواهد گرفت و دیر یا زود نتایج عملیاتی آن را در پی اثر تصمیمات عاقلانه خواهیم دید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: اینکه رئیس‌جمهور عنوان کرد که عربستان و کویت از کاهش قیمت نفت بیش از ایران متضرر خواهند شد کاملا صحیح است چراکه صادرات نفت کشوری مانند عربستان حدود 8 میلیون بشکه می‌باشد، حتی صادرات نفت کویت بیش از ایران است.

نجابت در ادامه خاطرنشان کرد: کشورهای عربستان، قطر، کویت و امارات در اوپک صراحتا اعلام کردند که ما حاضر به کاهش تولید نفت خود نیستیم و دلیل این امر را تسلط خود بر بازار عنوان کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار