امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139437
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که بامداد فردا در راس تیم مذاکره‌کننده هسته‌

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که بامداد فردا در راس تیم مذاکره‌کننده هسته‌ ای به منظور دیدار و گفتگو با جان کری همتای آمریکایی خود راهی ژنو می‌شود، قرار است فردا ساعت 11:30 به وقت ژنو (۱۴ به وقت تهران) به رایزنی می‌پردازند.
ظریف، پس از این رایزنی‌ها ژنو را ترک و به چند کشور اروپایی سفر خواهد کرد.
سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان ظریف و دیگر اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای، ظریف را در این سفر همراهی می‌کنند و قرار است رایزنی‌های دوجانبه ایران و آمریکا در سطح معاونان روزهای ۲۵ تا ۲۷ دی ماه در ژنو برگزار شود. ویلیام برنز قائم مقام سابق وزیر خارجه آمریکا و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا در این دور از گفت‌وگوها با تیم مذاکره کننده ایرانی به گفت‌وگو خواهند نشست.
معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا و کارشناسان دو کشور در یازدهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای که ۲۴ تا ۲۶ آذر ماه در شهر ژنو برگزار شد، طی ۲ روز رایزنی فشرده و جمعا ۱۲ ساعت به گفت‌وگو پرداختند و عراقچی این مذاکرات را فشرده، سازنده و مفید خواند.
آنگونه که پیش از این سید عباس عراقچی اعلام کرد: روز چهارشنبه ٢٤ دی ظریف و جان کری به ژنو خواهند رفت تا پیش از مذاکرات دوجانبه معاونان خود با یکدیگر دیدار کرده و راهنمایی‌های لازم را به عمل آورند.متعاقباً طی روزهای ٢٥ الی ٢٧ دی هیأت‌های مذاکره کننده ایرانی و آمریکایی در ژنو مذاکره دوجانبه خواهند داشت و روز ٢٨ دی نیز مذاکرات ایران و ١+٥ در سطح معاونان برگزار خواهد شد.
عراقچی همچنین گفت که قبل و بعد از این مذاکرات، با بقیه اعضای 1+5 نیز به صورت دوجانبه ملاقات و مذاکره صورت خواهد گرفت.
روز گذشته نیز سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده این کشور در گروه 1+5 با سفر به تهران با محمدجواد ظریف وزیر خارجه و سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان ظریف به رایزنی درباره برنامه هسته‌ای پرداخت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها