امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139445
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
حسن علیدوستی در گفت‌گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به موضوع صادرات و توجه به زیرساخت‌های آن در گمرکات ...

حسن علیدوستی در گفت‌گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به موضوع صادرات و توجه به زیرساخت‌های آن در گمرکات مرزی اظهار داشت: در حال حاضر محروم‌ترین گمرک ایران، گمرک ماهی‌رود است که جزء محروم‌ترین گمرک‌های ایران محسوب می‌شود و البته بقیه مرزها نیز چندان رضایت بخش نیست.

مدیرکل صادرات گمرک ایران با تاکید بر اینکه ایجاد تاسیسات و زیرساخت‌های گمرکی وظیفه وزارت راه و شهرسازی و حمل و نقل و پایانه‌ها است تصریح کرد: ماهی‌رود به دلیل فاصله‌ای که از مرکز استان خراسان جنوبی دارد یکی از محروم‌ترین گمرکات است و وزاتخانه‌هایی مانند صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد و دیگر نهادهای مربوطه باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اقداماتی در جهت توسعه گمرک ماهی‌رود انجام شده است، گفت: البته این اقدامات طبق انتظارات نبوده و رسیدگی سریع‌تر می‌خواهد. همچنین مشکلات این گمرک و دیگر گمرکات به مسئولان و نهادهای متولی گزارش شده است.

به گفته مدیرکل صادرات گمرک ایران پس از ماهی‌رود گمرک پرویز‌خان نیز با توجه به حجم کالای صادراتی زیرساخت‌های لازم را ندارد و سازمان پایانه‌ها، وزارت راه، اقتصاد، استانداری و دیگر نهادها باید در جهت توسعه صادرات، زیرساخت‌های آن را فراهم کنند.

این مقام مسئول در مورد توقف صادرات مشتقات نفتی از مرز ماهی رود به افغانستان گفت: این موضوع مربوط به وزارت نفت است و ستاد قاچاق کالا و ارز پیگیری می‌کند و ارتباطی به گمرک ندارد.

به گزارش فارس، گمرک ماهی‌رود در 240 کیلومتری بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی واقع شده و تنها صادرات از این مرز صورت می‌گیرد که زیرساخت‌های مناسبی برای توسعه صادرات غیر نفتی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ندارد و دستگاه‌های متولی باید اهتمام جدی در این راستا داشته باشند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها