امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139463
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه‌ای اعلام کرد: سوال اصلی و مطالبه مردم ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه‌ای اعلام کرد: سوال اصلی و مطالبه مردم انقلابی ایران که یوم الله 9 دی را رقم زدند از همه مسئولان کشور بخصوص قوه قضائیه و شورایعالی امنیت ملی این است که آیا زمان محاکمه و بازخواست سران فتنه نرسیده است؟

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

« در مورد اتفاقات سال 88؛ همانطور که حافظه‌ها به یاد دارد عده‌ای به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 اعتراض داشتند و ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرند در حالیکه قبل از انتخابات خود را برنده انتخابات اعلام کرده بودند و بعد از انتخابات نیز به لشکرکشی‌های خیابانی روی آوردند و فضای کشور را ملتهب کردند.

رهبر معظم انقلاب خطاب به اینان فرمودند که اعتراض خود را از طریق مراتب قانونی پیگیری کنید. معترضان بعد از بازشماری 10 درصد از آراء و تائید صحت انتخابات باز هم قانع نشدند و به رویه خود ادامه دادند و باعث ایجاد اغتشاش در خیابان‌ها شدند.

این تحرکات و لشکر کشی‌ها و تهمت‌ها به نظام مقدس جمهوری اسلامی و بیانیه‌های اینان در روز عاشورای سال88 به اوج خود رسید و در این مدت با شعارهای ضد نظام و ولایت فقیه و جمهوری اسلامی سعی در خددشه دارکردن چهره نظام داشتند. پس از این مراحل بود که مردم انقلابی ایران اسلامی در یوم الله 9 دی 88 مشت محکمی بر دهان همه کسانی که برای نظام جمهوری اسلامی نقشه‌ها کشیده بودند، زدند.

البته این همه ماجرا نبود، در کنار اصل ماجرا که گفته شد، اتفاقات سال 88 نتایج و خسارات دیگری را هم مخدوش کردن جمهوریت و اسلامیت نظام، تلاش برای کودتا علیه نظام همزمان با بهار عربی 25 بهمن 1389، تشدید التهاب در جامعه و ریخته شدن خون چندین نفر از مردم و به دنبال آن التهاب در وضعیت اقتصادی و خسارت اقتصادی، بهانه دادن به دست دولت‌های غربی برای تشدید تحریم‌های همه جانبه، نفوذ گسترده دستگاه‌های امنیتی آمریکا و اسراییل و انگلیس در کشور و تاثیر منفی در نفوذ ایران بر دل‌های مردم منطقه و مسلمانان و آزادیخواهان جهان در پی دارد.

اما پس از همه این اتفاقات خواسته مردم از سران این فتنه چیزی نبود جز اینکه موضع گیری شفاف کنند و خود را از افرادی که به همه مقدسات توهین کردند جدا کنند، اما گردانندگان ماجرا یا سکوت پیشه کرند یا هتاکان به عاشورا را عده ای خداجو خواندند.

پس از همه این ماجراها بود که شورایعالی امنیت ملی تشخیص به حصر سران این فتنه داد. اما سوال اصلی و مطالبه مردم انقلابی ایران که یوم الله 9 دی را رقم زدند از همه مسئولان کشور بخصوص قوه قضائیه و شورایعالی امنیت ملی این است که آیا زمان محاکمه و بازخواست سران فتنه نرسیده است؟

 چرا برخی نمایندگان ملت در مجلس بجای پیگیری این مطالبه از درک ساده‌ترین مسائل حتی پس از گذشت 5 سال عاجزند؟ آیا نباید از این نمایندگان حداقل این انتظار را داشت که بر اساس بدیهی‌ترین نکات عقلی و منطقی هر حرفی را از پشت تریبون مجلس نباید بزنند؟

این افراد اگر واقعا دغدغه ظلم و فساد را دارند چرا در مقابل فسادهای بزرگ نفتی مانند کرسنت و توافق نامه ژنو و رانتهای چندین میلیونی سکوت کرده‌اند؟

ما دانشجویان این کشور، بخوبی به یاد داریم مواضع دوگانه این افراد در رابطه با فساد را. بخصوص عملکرد افرادی همچون آقای مطهری در پرونده وقف دانشگاه آزاد و یا طرح نظارت بر نمایندگان مجلس.

مگر همین چند روز پیش رهبر انقلاب و مقام ولایت فقیه نفرمودند که از سخنان غیرضروری که موجب برهم خوردن آرامش کشور و تفرقه میشود بپرهیزید.

بسیج دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف اتفاقات رخ داده اخیر مجلس (نطق یکی از نمایندگان) را  محکوم می‌کند. هم چنین این سوال جدی از طرف همه آحاد مردم که بخصوص از قوه قضائیه و شورایعالی امنیت ملی وجود دارد را دوباره مطرح می‌کند که آیا زمان تشکیل دادگاه محاکمه سران فتنه و رسیدگی به جرایم بسیار آنان نرسیده است؟انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها