امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139464
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الیاس طاهری نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الیاس طاهری نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان& zwnj; دستور خود در صحن علنی  اظهار داشت: دخالت برخی از مسئولان نسبت به برخی از اولویت‌های استراتژیک سبب شده که طی 35 سال لوکوموتیو اقتصاد ملی پیوسته خارج از ریل‌گذاری نظام جمهوری اسلامی و در مسیر سیاست‌های استکباری در حرکت باشد.

وی افزود: پیام الهام‌بخش انقلاب در عرصه بین‌المللی در باب سیاست‌های داهیانه رهبر انقلاب هر روز افق جدیدی از موفقیت را مقابل ملت بزرگ ایران می‌گشاید.

نماینده اقلید اضافه کرد: تأثیرگذاری نظام جمهوری اسلامی در معادلات جهانی روز به روز گسترده‌تر و قدرت چانه‌زنی آن دائما رو به افزایش است، اما ضلع سوم این مثلث یعنی اقتصاد ملی، هرگز نتوانسته در حد افتخارات نظام و در عرصه‌های سیاسی، نظامی و فرهنگی از خود قابلیت و اقتدار نشان دهد.

طاهری خاطرنشان کرد: مشغول شدن به شاخ و برگ‌ها و معلول‌ها سبب شده تا بیماری مزمن اقتصاد ما هر روز کهنه‌تر و خطرناک‌تر شود، احاله مأموریت‌های خطیری چون اجرای اصل 44 قانون اساسی خصوصی‌سازی، هدفمندی یارانه‌ها به سیستمی که با دودکش نفتی نفس می‌کشد و دلیل ضعف و نارسایی در اجرا بی‌قواره و ناکارآمد شده است.

وی ادامه داد: بازخورد این تصمیمات هم‌اکنون پیش روی ماست، نه مردم را در اقتصاد ملی به بازی گرفتیم و نه شرکت‌های دولتی، اندکی آب رفتند و سهم آنها از بودجه  عمومی گویای همه چیز است و ظاهرا تا مجلس دست به کار نشود، دولت آمادگی خانه‌تکانی و چابک‌سازی خود را ندارد و ما تا نفت را از بودجه عمومی حذف نکنیم، سایه سنگین شرکت‌های دولتی و حجم بالای هزینه‌های جاری دولت بر آسمان اقتصاد ملی تا آینده‌ای نامشخص سنگینی خواهد کرد و هر روز اخبار دردناکی از فساد لجام‌گسیخته در منظر مردمی قرار می‌گیرد که هرگز سزاوار آن نبوده و نیستند.

نماینده اقلید تصریح کرد: بنا به توصیه و تأیید مقام معظم رهبری در آخرین رویکرد خود به اقتصاد مقاومتی روی آوردیم، از این رو باز هم بنا داریم با تشکیلات ساز و کارهایی این مسیر را ادامه دهیم که قبلا امتحان خود را پس داده‌اند، عجیب آنکه انتظار توفیق هم داریم.

طاهری عنوان کرد: باید پذیرفت که اقتصاد مقاومتی با برده‌داری همایش، کنفرانس و گفتاردرمانی شکل نمی‌گیرد، بلکه ضرورت دارد تا ضروری است ساختار اقتصادی کشور متحول شود.

وی افزود: آنچه امروز بر اقتصاد ما می‌رود از غفلت و سیاست‌های غلط خودمان است نه تحریم و تهدید، اگر به انتظار رفع تحریم برای سامان یافتن اقتصاد ملی بنشینیم وای بر ما، چراکه دوره‌های عاری از تحریم این رویکرد غلط را دیده‌ایم و کتابچه آمارهای آن در دسترس ماست.

نماینده اقلید در ادامه گفت: به آمریکایی‌ها یادآور می‌شوم تا زمانی که در درک معنوی و سنجش اقتدار و ظرفیت‌های ایران دچار خطای محاسباتی باشید و ارزش‌های انقلاب و فرهنگی آن و قدرت‌های ملت ایران را درک نکنید و به رفتار سلطه‌گرانه خود ادامه دهید، انتظار ایجاد ارتباط امری ناممکن خواهد بود.

طاهری خاطرنشان کرد: داعش و سایر گروه‌های تکفیری و تروریستی و رژیم‌های استبدادی در منطقه چیزی جز رسوای عاید حامیانشان نکرده‌اند و به آمریکایی‌ها توصیه می‌کنم به جای سرمایه‌گذاری روی لانه‌های عنکبوت به مردم و حقوق قانونی آنها احترام گذاشته و از حمایت جنایتکاران دست بردارند.

وی در پایان با تأکید بر رفع مشکل اشتغال در کشور از سوی دولت و نیز با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولان خواستار رسیدگی و حل آنها شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها