امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139475
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه& zwnj;شنبه)پارلمان در تذکری با استناد به ماده 24 آیین‌نامه داخلی مجلس، ماده 213 قانون برنامه پنجم توسعه را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: قانون برنامه پنجم دولت را موظف کرده تا همراه با ارائه لایحه بودجه سالیانه، گزارش عملکرد برنامه توسعه طی یکسال اخیر را نیز ارائه کند.

وی افزود: اگر چه از آقای روحانی و نوبخت به دلیل ارائه به موقع لایحه بودجه سالیانه تشکر می‌کنیم اما به دنبال گزارش عملکرد برنامه پنجم در سال گذشته هستیم؛ اگر دولت آن را ارائه کرده، چرا به دست نمایندگان نرسیده است و اگر ارائه نشده، به چه دلیلی این اقدام انجام نشده است.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ما چطور می‌توانیم به بودجه سالانه رسیدگی کنیم ولی اطلاع نداشته باشیم عملکرد برنامه پنجم چه بوده است؟ و چگونه برای اجرای یک پنجم باقیمانده برنامه در بودجه سالانه تصمیم گیری کنیم، در حالی که نمی‌دانیم چه بر سر روند اجرای برنامه توسعه آمده است؟

در ادامه این جلسه سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب ئیس مجلس در پاسخ تذکر نماینده شاهین‌شهر تأکید کرد: ریاست‌جمهوری باید گزارش مشروحی از روند اجرای قانون برنامه پنجم توسعه ارائه کند زیرا آنچه که در هنگام ارائه لایحه بودجه سالانه تقدیم شد، مختصر و جزئی بود، این اقدام جلسه خاص خود را می‌طلبد و امیدوارم این مهم هر چه زودتر انجام شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها