امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139493
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
علی‌اکبر پورفتح‌الله در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: به زودی اولین محموله‌های تولیدی سرم ضد هاری با پلاسمای ایرانی ...

علی‌اکبر پورفتح‌الله در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: به زودی اولین محموله‌های تولیدی سرم ضد هاری با پلاسمای ایرانی وارد کشور می‌شود. این ظرفیت حدود 5 هزار و 500 لیتر پلاسما است.

وی ادامه داد: این محموله سرم ضدهاری از پلاسمای جمع‌آوری ایرانی تهیه شده و به زودی به کشور وارد می‌شود. 5 هزار و 500 لیتر پلاسمای دیگر نیز در حال آماده شدن است که نیاز ما را در سال‌های بعدی رفع می‌کند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران افزود: همچنین سرم اختصاصی ضد هپاتیت نیز در برنامه تولید سرم سازمان قرار گرفته است، ما برنامه خود را به سازمان غذا و دارو داده‌ایم و امیدواریم در کشور به زودی تولید شود.

پورفتح‌الله گفت: افرادی که میزان بالایی آنتی‌بادی ضدهپاتیت در خونشان وجود دارد را شناسایی کرده‌ایم، این افراد اهداکننده اختصاصی هستند، پلاسمای خون آنها دریافت می‌شود، اما تبدیل این پلاسما به واکسن با همکاری کمپانی‌های بزرگ اروپایی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در حال رایزنی با شرکت‌های بین‌المللی هستیم و منتظر دادن مجوز تولید این سرم از سازمان غذا و دارو هستیم، این در حالی است که مقدمات کار فراهم شده است و به محض دادن مجوز، کار خود را آغاز خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها