امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139495
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارشنبه هفته گذشته خبری مبنی بر فیلتر شدن برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند واتس‌

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارشنبه هفته گذشته خبری مبنی بر فیلتر شدن برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند واتس‌ آپ منتشر شد و دوباره داستان قدیمی «آیا فضای مجازی باید پالایش شود یا خیر؟» بین رسانه‌ها و حتی مسئولین مطرح شد و به قول منصور ملکی،‌ وکیل پایه یک دادگستری که با خبرنگار قضایی فارس صحبت می‌کرد «کاری که در اصل دیر انجام شده حالا امروز اصلش زیرسوال رفته است».

بنا به گفته ملکی «متاسفانه قانونگذاری ما مانند خیلی از بخش‌ها از تکنولوژی عقب است.» این صحبت یعنی اینکه وقتی تکنولوژی در مسائل مختلف جامعه رخ می‌دهد و در کنار سود، زیانش را هم وارد می‌کند، ما هیچ قانون متقنی برای جلوگیری از آن نداریم.

او می‌گوید «وقتی یک بحران اجتماعی درست شد آنگاه مسئولین به فکر مقابله می‌افتند. این خوب نیست و مصداق ضرب‌المثل نوش‌‌دارو پس از مرگ سهراب است.» که قطعا تلاش، انرژی و هزینه بیشتری نسبت به پیشگیری می‌برد.

البته به نظر می‌رسد که اختلاف نظرها در اصل پالایش و فیلتر اینترنت از سویی جنبه سیاسی هم داشته باشد و منصور ملکی هم به اینکه اذعان دارد که برخی به دلیل موج‌سواری مسائل سیاسی برای خوشایند قشر خاصی از جامعه صحبت از عدم لزوم پالایش فضای مجازی می‌کنند.

در انتها باید گفت که تردیدی با اصل پالایش فضای مجازی وجود ندارد و اگر آماری از افرادی که درگیری نزدیکی با محل بروز این غده چرکی مانند قضات دادگستری‌ها دارند، بگیریم همه به اتفاق می‌گویند که حتما باید این‌کار صرت بگیرد و تا همین‌جا هم اثرات بسیار سویی را برای جامعه و نهاد خانواده در پی داشته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها