امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139496
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیمارستان پیامبر اعظم (میلاد 2) با 300 تخت از 29 شهریور ماه امسال به صورت آزمایشی شروع ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیمارستان پیامبر اعظم (میلاد 2) با 300 تخت از 29 شهریور ماه امسال به صورت آزمایشی شروع به فعالیت کرده است و به مردم جنوب شرق کشور ارائه خدمات درمانی می‌کند.

این بیمارستان 300 تختخوابی که دارای تمامی بخش‌های تخصصی و فوق‌تخصصی است ساخت آن از فروردین ماه سال 1384 آغاز شده است و هم اکنون در 6 طبقه و 32 هزار مترمربع زیربنا احداث شده است.

ساخت این بیمارستان تاکنون یکصد میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و برای توسعه آن به 20 میلیارد تومان دیگر بودجه نیاز است.

بیمارستان پیامبر اعظم (میلاد 2) توسط شرکت طرح و اجرای خانه‌سازی تأمین اجتماعی ساخته شده است و از لحاظ ساختار فیزیکی و تجهیزاتی در استان کرمان قابل مقایسه با سایر بیمارستان‌های خصوصی و دولتی نیست. در بازدید خبرنگاران از این بیمارستان فوق تخصصی امین فخر مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان کرمان اظهار داشت: بیمارستان قبلی به نام آیت‌الله کاشانی 180 تخت داشت که به لحاظ قدمت و ساختار دیگر نمی‌توان از آن بیمارستان استفاده کرد بنابراین ایده و طرح ساخت بیمارستانی جدید در استان کرمان برای بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی ایجاد شد و هم اکنون نیز بیمارستان 300 تختخوابی پیامبر اعظم (میلاد 2) به بیمه‌شدگان به صورت آزمایشی ارائه خدمت می‌کند.

فخر بیان داشت: هم اکنون 243 تخت بیمارستان فعال است و مراجعه‌کنندگان به این بیمارستان زیاد هستند و با این تعداد نیروی انسانی پاسخگوی مراجعان نیستیم و مهمترین مشکل ما مراجعت بیش از حد است.

مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان کرمان در بازدید از اورژانس این بیمارستان گفت: در اورژانس بیمارستان پیامبر اعظم (میلاد 2) 23 تخت وجود دارد و به صورت24 ساعته و شیفت‌بندی به بیماران ارائه خدمت می‌دهند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه تعداد کادر پرستاری در بیمارستان موجود است گفت: در بیمارستان پیامبر اعظم (میلاد 2) کادر قبلی بیمارستان آیت‌الله کاشانی که هم اکنون فعال نیست استفاده می‌شود و مجموعاً 80 پزشک عمومی و تخصصی و 650 پرسنل اعم از پرستار و ... در این بیمارستان فعالیت می‌کنند که با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم و با مذاکرات صورت گرفته امید است این مشکل حل شود.

در ادامه بازدید اصحاب رسانه از این بیمارستان فخر درباره بخش‌های ویژه اظهار داشت: این بیمارستان 10 ICU جنرال، 6 تخت ICU جراحی، 11 تخت در CCU 1,2 و 15 تخت نیز در پست CCU دارد.

وی افزود: قبل از افتتاح رسمی این بیمارستان تاکنون 4 سمینار علمی در مرکز همایش‌ها برگزار شده است.

مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان کرمان در حاشیه بازدید از بخش NICU (نوزادان) اظهار داشت: در حال حاضر 8 تخت در بخش NICU برای نوزادانی که پس از ولادت نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند تهیه شده است.

فخر در مورد یکی از بیمارانی که در این بخش بستری شده بود گفت: یکی از نوزادانی که در این بخش بستری شده‌ است حدود 100 میلیون تومان تاکنون هزینه دربر داشته ولی یک ریال نیز از خانواده آن دریافت نشده است.

وی تأکید کرد: ارائه خدمات درمانی در بیمارستان بدون دریافت هیچ گونه هزینه‌ای از بیماران انجام می‌شود.

در ادامه مدیر کل درمان استان کرمان افزود: 3 بیمارستان پیامبر اعظم در کرمان، بیمارستان غرضی در سیرجان و بیمارستان امام علی (ع) در زرند به بیمه‌شدگان این استان که بیش یک میلیون و 200 هزار نفر هستند ارائه خدمت می‌کند.

فخر گفت: در درمان غیرمستقیم با 1400 مرکز درمانی دولتی، خصوصی، خیریه، کلینیک و پاراکلینیک قراردادهایی منعقد شده است که به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی استان خدمات درمانی ارائه دهند.

وی گفت: بیش از 90 درصد هزینه‌ها در بخش بستری و 70 درصد هزینه‌های بیماران در بخش سرپایی توسط تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان کرمان بیان داشت: در سال 20 هزار مورد عمل جراحی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی انجام می‌شود و 3 میلیون مراجعه سرپایی در درمان مستقیم داریم.

وی بیان داشت: بیمارستان پیامبر اعظم (میلاد 2) در کرمان می‌تواند مرکز مراجعه شهروندان در جنوب شرق کشور باشد.

فخر درباره توریسم‌درمانی در این بیمارستان گفت: با توجه به اینکه این بیمارستان هنوز افتتاح رسمی نشده است و مورد بهره‌برداری آزمایشی قرار گرفته است پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم از کشورهای جنوب خلیج‌فارس بیمارانی جذب کنیم.

وی درباره نصب سیستم HIF در این بیمارستان اظهار داشت: سیستم جدید HIF تا پایان سال در این بیمارستان نصب و زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات درمانی با کارت‌های هوشمند درمانی فراهم می‌شود.

در ادامه اسماعیل زمانی‌فر مدیر کل تأمین اجتماعی استان کرمان نیز اظهار داشت: استان کرمان یک میلیون و 250 هزار نفر بیمه‌ شده، 80 هزار نفر مستمری‌بگیر دارد و 2152 نفر نیز بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

وی گفت: در استان کرمان 26 شعبه داریم و 80 درصد از حق بیمه‌ها به صورت اینترنتی و غیرحضوری به تأمین اجتماعی ارائه می‌شود.

زمانی‌فر با تأکید بر ساخت شعبه 2 تأمین اجتماعی در این استان بیان داشت: کلنگ این شعبه نیز برای ارائه خدمات بیمه‌ای به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی به زودی زده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیمارستان پیامبر اعظم (میلاد 2) یکی از نیازهای اصلی استان به حساب می‌آید و دارای بخش‌های CCU، ICU، مراقبت‌های ویژه نوزادان، جراحی زنان، جراحی قلب، بخش اطفال و سایر بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی است که قرار است توسط حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان تا پایان سال  افتتاح و بهره‌برداری رسمی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها