امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139497
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
مریم حسن پور در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: یکی از نهادهایی که باید به صورت جدی وارد کار شود و ...

مریم حسن پور در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: یکی از نهادهایی که باید به صورت جدی وارد کار شود و برنامه‌ های مختلفی برای نظارت بر فضای مجازی و اینترنت داشته باشد شورای عالی فضای مجازی است.

وی ادامه داد: با تأکیداتی که مقام معظم رهبری بر موضوع فضای مجازی داشته اند بهتر است مسئولان این موضوع را جدی بگیرند، در غیر اینصورت باید منتظر عواقب جبران ناپذیر آن باشیم.

این کارشناس فضای مجازی اظهار داشت: متأسفانه تا کنون نظارتی بر محتوای پیام‌ها در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی صورت نگرفته است و هر فردی هر مطلبی را در این فضا منتشر می‌کند،  هم اکنون نسل چهارم اینترنت و انواع جدید تر و به روز تر این نرم افزارها هر روز وارد جامعه می‌شود که متأسفانه ما هنوز در مورد مدل‌های قدیمی نتوانستیم مدیریت خوبی داشته باشیم و در بحث نظارت و کنترل بر تکنولوژی‌های روز دنیا، عقب هستیم.

حسن پور اظهار داشت: انتشار عکس‌هایی یکه روزی به عنوان دارایی‌های خانوادگی افراد دارای ارزش زیادی بود امروز به راحتی در این شبکه‌ها منتشر شده و عواقب بدی را برای صاحبان عکس به دنبال دارد در ابتدا جذابیت این نرم افزارها و آزادی آنها جوانان را وسوسه می‌کند و به سراغ آنها می‌روند اما سپس وارد جریان‌هایی می‌شوند که سرانجام خوبی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر از بین رفتن قبح بسیاری از کارهایی که در تضاد با سبک زندگی ایرانی اسلامی ما است باعث افزایش جرایم خانوادگی در فضای مجازی شده است که عدم نظارت مسئولان بر این شبکه‌ها نیز به گسترش جرایم خانوادگی دامن می‌زند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها