امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139498
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
نصرت‌الله سپهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه از صادرات بیش از 760 هزار دلاری صادرات صنایع دستی بومی و محلی استان کرمانشاه طی ...

نصرت‌الله سپهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه از صادرات بیش از 760 هزار دلاری صادرات صنایع دستی بومی و محلی استان کرمانشاه طی سه ماهه سوم امسال خبر داد.

وی میزان صادرات صنایع دستی صورت گرفته را 11 تن و به ارزش 760 هزار و 552 دلار اعلام کرد و گفت: صنایع دستی از جمله هنرهایی است که می‌تواند بعد از صادرات نفت یک فرصت خوب برای صادرات کشور باشد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: صنایع دستی با ارزان‌ترین هزینه و ساده‌ترین راه تولید می‌شود و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

سپهر بیان داشت: هنر صنایع دستی فراتر از یک شغل است که بخش مهمی از تفکر، ذوق و فرهنگ اصیل هنرمندان را منتقل می‌کند.

وی رونق تولیدات صنایع دستی را در ترویج فرهنگ سنتی و جایگاه آن در اقتصاد صادراتی استان مؤثر بوده و کاربردی بودن این هنر حکایت از صنعت بودن آن از گذشته تا حال و آینده دارد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: حجم صادرات سه ماهه اول و دوم بیشتر از سه ماهه سوم و چهارم است و بخشی از این موضوع به خاطر تغییر فصول و مسایل دیگر است.

سپهر عمده محصولات صادراتی به عراق را گیوه اعلام کرد و بیان داشت: بخش قابل توجهی از تولیدات صنایع دستی مطرح استان نیز از طریق استان های دیگر به کشورهای مختلف به‌صورت چمدانی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت هنر اسلامی همیشه کارکردی است، یعنی هنر مفید است، خواه این فایده معنوی همچون حک کردن آیات قرآنی دوخته شده بر پرده کعبه و یا کاشیکاری‌‌های تزیین مساجد، تکایا و یا درب ورود مرقد مطهر معصومان(ع) و یا ضریح آنها و یا مادی باشد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این مهارت بدون معرفت و بدون حکمت نیست و خلاقیت هنری همان استعدادی است که خداوند در نهاد آدمی به ودیعه گذاشته است.

انتهای پیام/2700/ل40/ض1002


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار