امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۲۳:۱۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1395
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 228
عزیز اکبریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود آنکه بلافاصله دشمنان قسم خورده انقلاب و مردم ما ...

عزیز اکبریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود آنکه بلافاصله دشمنان قسم خورده انقلاب و مردم ما حمله‌ای تمام عیار علیه ایران اسلامی آغاز کردند، شاهد یک پوست اندازی و تغییرات بنیادی در ارتش بودیم.

وی تصریح کرد: علت این تغییرات نیز ساختار ارتش در دوران پهلوی بود به صورتی که نیروهای نظامی در این دوران گوش به فرمان حکومت طاغوت علیه مردم بوده و از خود هیچ اختیاری نداشتند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر به دلیل اینکه رژیم پهلوی خود نیز دست نشانده غربی‌ها بود، ساختار ارتش به صورتی پایه‌ریزی شد که ما حتی یک سلاح نیز بدون نظارت و دخالت آمریکایی‌ها نمی‌توانستیم خریداری و استفاده کنیم.

*ارتش پهلوی توان مقاومت در برابر انقلاب ملت را نداشت

اکبریان افزود: افرادی که در ارتش رژیم پهلوی حضور داشتند، شهادت می‌دهند که کارشناسان و مستشاران نظامی آمریکایی به ما اجازه تعمیرات سلاح‌هایی که خودمان داشتیم و با پول نفت ملت خریداری کرده بودیم را نمی‌دانند.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی طبیعی است که این ارتش پس از انقلاب ملت به رهبری مرجعیت معظم شیعه نمی‌تواند پاسدار آرمان‌های انقلاب و حامی مردم باشد و همه دیدند که به صورت برف در کوران انقلاب آب شد و علیرغم تمام دلبستگی‌های شاه و آمریکایی‌ها نتوانست در برابر موج عظیم مردم مقاومت کند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین بلافاصله پس از انقلاب ارتش به صورتی تغییر ساختار پیدا کرد که حافظ مردم و منافع کشور بوده و این مهم با درایت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و نیروهای انقلابی و ولایی درون ارتش محقق شد.

اکبریان تاکید کرد: به لطف الهی و درایت امام خمینی (ره) و پس از ایشان فرماندهی معظم کل قوا رهبر عزیز انقلاب اسلامی شاهد هستیم که ارتش جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه برای دفاع از کشور حضور داشته و به مانند بازوی توانمند ملت و ولایت عمل می‌کند.

وی در پایان اظهار داشت: امروز ارتش در برابر هر قدرتی توانمندی دفاع قاطعانه از کشور را داشته و مقتدرانه از ایران دفاع خواهد کرد.
انتهای پیام/2302/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها