امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139506
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسین کفراشی با بیان اهمیت و ضرورت توجه به مدارس شاهد، اظهار داشت: از سال تحصیلی ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسین کفراشی با بیان اهمیت و ضرورت توجه به مدارس شاهد، اظهار داشت: از سال تحصیلی آینده ثبت& lrm;نام در مدارس شاهد به صورت اینترنتی و از طریق «سامانه سجا» انجام می‎شود.

وی تصریح کرد: نظارت غیرمستقیم بر اقدامات مدارس، تجمیع اطلاعات از شهدای فرهنگی به تفکیک مدرک تحصیلی، تاریخ و محل شهادت و همچنین برگزیده‌ای از ویژگی‌های شخصیتی شهدا، بخش دیگری از محتوای این سامانه را تشکیل می‌دهد.

 کفراشی از اصلاح سیستم «نگفا» برای دانش‌آموزان مدارس شاهد خبر داد و خاطرنشان کرد: اطلاعات این سامانه تحت وب و مرتبط با سامانه "سناد" آموزش و پرورش قرار گرفت تا برنامه‌ریزی‌ها باکیفیت بیشتری انجام شود.

مدیرکل شاهد و امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش افزود: این سامانه خدماتی را برای بیش از 470 هزار دانش‌آموز در 1642 مدرسه شاهد و ایثارگر را پشتیبانی می‌کند.

وی از آموزش 7 هزار معلم پایه‌های اول تا ششم و مدیران مدارس ابتدایی شاهد در اجرای طرح "افق" خبر داد و تأکید کرد: این طرح با هدف "ارتقای فعالیت‌های قرآنی" در مدارس شاهد سراسر کشور با حمایت مؤلفین سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در استان‌ها و همکاری بخش فرهنگی بنیاد شهید در حال اجراست.

کفراشی با اظهار امیدواری از تسری این طرح برای همه دانش‌آموزان شاهد در سال‌های آتی، ادامه داد: برای دانش‌آموزان پایه‌های اول تا سوم مقطع ابتدایی، کتاب‌های قرآن ویژه در نظر گرفته شده است تا توانمندی دانش‌آموزان در روخوانی و روان‌خوانی با تأکید بر مفاهیم و پیام‌های قرآنی ارتقا پیدا کند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر در جهت تقویت بنیه علمی، گفت: رتبه‎بندی مدیران مدارس شاهد و تنظیم شیوه‎نامه مالی جدید از طرف اداره کل شاهد و امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش به استان‎ها ابلاغ خواهد شد.

مدیر کل شاهد و امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از جذب دانش‎آموزان جامعه هدف در مدارس شاهد خبر داد و اظهار کرد: آمار دانش‎آموزان جامعه هدف در سال‎جاری نسبت به سال‎های گذشته بیشتر بوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار