امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139512
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران؛ در پی تاخیر در طرح موضوع "وام ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران؛ در پی تاخیر در طرح موضوع "وام ویژه مسکن خبرنگاران" در شورای پول و اعتبار با وجود قول مساعد بانک مرکزی، طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌کل بانک مرکزی، ضمن تاکید بر لزوم طرح فوری موضوع وام ویژه مسکن خبرنگاران در شورای پول و اعتبار خواستار پیگیری این امر توسط دکتر سیف شد.

انجمن صنفی خبرنگاران در نخستین نامه خود خطاب به رئیس‌کل بانک مرکزی در تاریخ 27 مهر ماه 93 خواستار تسریع در اجرایی شدن مصوبه نمایندگان ویژه رئیس‌جمهور درخصوص وام ویژه مسکن خبرنگاران توسط دولت محترم یازدهم شده بود.

این مصوبه در سال 89 در جلسه هیات دولت به تصویب رسیده و در سال 91 مصوبه شورای عالی مسکن را نیز دریافت کرده است.

در پی طرح این درخواست و پیگیری انجمن صنفی خبرنگاران، بانک مرکزی طی اطلاعیه‌ای در پاسخ به این درخواست  اعلام کرد: وام ویژه مسکن خبرنگاران چنانچه شرایط تورمی بهبود یابد با بررسی‌های مجدد کارشناسی و  در زمان مقتضی در شورای پول و اعتبار مطرح خواهد شد.‌

متن کامل نامه اخیر انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران خطاب به رئیس‌کل بانک مرکزی در تاکید بر لزوم طرح فوری موضوع "مسکن خبرنگاران" در شورای پول و اعتبار به این شرح است:

جناب آقای دکتر ولی‌الله سیف

رئیس‌کل محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی

سلام علیکم

"با احترام بدین‌وسیله به استحضار می‌رساند، پیرو نامة ”انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران“ به شماره 93.124.اص به­ تاریخ 93.07.20 در خصوص تسهیلات ویژه برای »وام مسکن خبرنگاران« و قول مساعد حضرتعالی مبنی بر مطرح کردن مجدد این موضوع در شورای پول و اعتبار هنوز برای موافقت اصولی و اجرائی­شدن »وام مسکن خبرنگاران« اقدامی صورت نگرفته است در حالی که  پس از گذشت 3 ماه علی‌رغم تشکیل جلسات متعدد شورای پول و اعتبار، همچنان موضوع »وام مسکن خبرنگاران« بلاتکلیف مانده و حتی در دستور جلسه این شورا قرار نگرفته است.

همچنین حضرتعالی شرط مطرح شدن «وام مسکن خبرنگاران» در شورای پول و اعتبار را مشروط به کاهش نرخ تورم اعلام فرمودید که بحمدالله با توجه به اعلام رسمی بانک مرکزی مبنی بر کاهش نرخ تورم در سال 93 با تلاشهای دولت محترم تدبیر و امید این شرط محقق شده است.

”انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران“ با پیگیری مصرّانه در جهت تخصیص تسهیلات ویژه »وام مسکن خبرنگاران« و طرح فوری آن در شورای پول و اعتبار از جنابعالی خواهشمند است تا در جهت تحقق این انتظار خبرنگاران و روزنامه‌نگاران پرتلاش کشور با عنایت ویژه‌ای مساعدت نمایید.

از حسن نظر و زحمات بی‌شائبه جنابعالی صمیمانه سپاسگزاریم."

شایان ذکر است وام مسکن خبرنگاران حدود 4 سال پیش توسط دولت دهم مصوب و نخستین بار توسط وزیر ارشاد دولت گذشته رسانه‌ای شد و پس از آن رئیس کل بانک مرکزی و وزیر راه وشهرسازی وقت نیز این مصوبه دولت را تائید کردند.

در این طرح قرار بود بیش از 5 هزار خبرنگار 30 میلیون تومان وام خرید مسکن و 45 میلیون تومان وام ساخت دریافت کنند؛ این طرح پس از اینکه در سال 89 در جلسه هیات دولت تصویب شد، مصوبه سال 91 شورای عالی مسکن را هم گرفت.

اما وزارت ارشاد، بانک مرکزی و وزارت راه وشهرسازی در دولت گذشته و کنونی علیرغم تصویب این طرح  در هیات دولت و شورای عالی مسکن نه تنها تا به امروز این مصوبه را عملیاتی نکرده‌ بلکه اجرای آن را هم متوقف کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها