امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139520
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس گزارش‌ها ترکیه در سال 2013 رشد 44 درصدی گردشگرانش از کشورهای عربی حوزه ...

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس گزارش‌ها ترکیه در سال 2013 رشد 44 درصدی گردشگرانش از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را تجربه کرده است.
براساس این گزارش تنها در تعطیلات عید فطر حدود 400 هزار گردشگر از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تعطیلات خود را در ترکیه سپری کردند که در این میان حدود 80 هزار گردشگر از عربستان سعودی بودند، این در حالی است که بررسی‌ های یک موسسه بین المللی فعال در حوزه صنعت گردشگری نشان می‌دهد که گردشگران عربستانی در سال گذشته میلادی ولخرجترین گردشگران جهان بوده ‌اند.

بر اساس برآوردها گردشگران عربستانی که تعداد آنها در سال گذشته میلادی حدود 5 میلیون نفر بود در هر سفر به‌طور  متوسط 4500 پوند در انگلیس خرج می ‌کنند که 6 برابر گردشگران کشورهای غربی است البته در حال حاضر بیشتر گردشگران عرب ترکیه از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از امارات متحده عربی هستند.

روند رو به رشد گردشگران عرب ترکیه پس از حوادث تروریستی 11 سپتامبر آغاز شد که به دلیل ایجاد موج منفی برعلیه اعراب در اروپا و آمریکا گردشگران عرب ترکیه را جایگزین این کشورها کردند، البته پخش چند مجموعه تلویزیونی از شبکه‌ های ماهواره‌ای کشورهای عربی در سالهای اخیر با هدف جذب بیشتر گردشگران به ترکیه نیز در رشد گردشگران ترکیه از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تاثیر بسزایی داشته است.

ترکیه در سال 2013 با میزبانی از 34 میلیون گردشگر حدود 25 میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت و دولت این کشور قصد دارد این رقم را با میزبانی از 50 میلیون گردشگر به حدود 50 میلیارد دلار در سال 2023 افزایش دهد که حاصل آن قرار گرفتن  ترکیه در جمع 5 مقصد برتر گردشگری جهان خواهد بود.

برآورد می شود ترکیه که در سال 2011 به لطف بهار عربی در مصر و تونس هفتمین مقصد گردشگری لقب گرفت، در سال 2014 نیز میزبان حدود 42 میلیون گردشگر بوده است که حاصل آن علاوه بر کسب درآمد، ایجاد هزاران شغل جدید در این کشور خواهد  بود.

در حال حاضر بخش اعظم گردشگران ترکیه علاوه بر کشورهای عربی حوزه خلیج ‌فارس از انگلیس، آلمان، ایران، روسیه، بلغارستان، هلند، گرجستان، فرانسه، سوریه و ایتالیا بوده و دولت این کشور در حال برنامه ریزی برای جذب گردشگر از آفریقا و کشورهای منطقه آمریکای جنوبی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار