امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139521
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دشتستان، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی ظهر امروز در جمع کارکنان دادگستری دشتستان اظهار داشت: کار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دشتستان، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی ظهر امروز در جمع کارکنان دادگستری دشتستان اظهار داشت: کار قضات از سخت& zwnj;ترین و حساس‌ترین کارها است و بالاترین نقش را در جامعه ایفا می‌کنند.

وی افزود: در تمام دنیا و خصوصاً کشورهای پیشرفته مسئولان قضایی از جایگاه و شأن بالاتری نسبت به سایران برخوردارند.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: اگر جامعه‌ای بخواهد نظم، امنیت و سلامت را به خود ببیند باید به دستگاه قضایی اتکا کند.

پورمحمدی بیان داشت:‌ در سایه دستگاه قضایی امنیت عمومی و آرامش در جوامع فراهم می‌‌شود و اگر دستگاه قضایی کار خود را به درستی انجام ندهند امنیت حاصل نمی‌شود.

وزیر دادگستری اضافه کرد: دستگاه قضایی نقطه اتکای تمامی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است و با حکم سریع و صحیح خود تلاش دستگاه‌های نظامی و امنیتی را به ثمر می‌رساند.

وی با بیان اینکه بالا بودن حجم پرونده‌ها در دستگاه قضایی سبب سنگینی بار کاری قضات و کارکنان دستگاه قضایی شده است، اظهار داشت: با حجم بالای پرونده‌ها عملاً نمی‌توان رضایت مردم را جلب کرد و باید حجم بالای پرونده‌ها را سدی در مقابل دستگاه قضایی دانست.

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه برای دستیابی به انضباط اجتماعی و احقاق حقوق باید همه دستگاه‌ها کار خود را به درستی انجام دهند، افزود: وقتی مناسبات اجتماعی به نحوی باشد که مردم احساس امنیت و جامعه ایمن کنند جرم‌خیزی در جامعه کاهش می‌یابد.

پورمحمدی عنوان کرد:‌ ایجاد تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف زمینه کاهش دعاوی و در نتیجه افزایش سرعت رسیدگی به پرونده‌ها را در دستگاه‌ قضایی فراهم می‌کند.

وزیر دادگستری در پایان خاطرنشان کرد: فضای کشور فضایی خوبی است و باید با تعامل و همکاری تمامی دستگاه‌ها آن را حفظ کنیم.

انتهای پیام/2451/غ30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها