امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139524
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، محسن نایبی با اشاره به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، محسن نایبی با اشاره به اجرای طرح & laquo;آسمان آبی، زمین پاک» در سطح شهر تهران گفت: احترام به حقوق شهروندی منحصر به فرهنگ ترافیکی در سطح شهر و خیابان نیست و همان طور که احترام به خط سفید در راستای حقوق شهروندی در ترافیک شهری لازم الاجراست مسافران مترو نیز باید با احترام به نمادهای فرهنگی در حمل و نقل ریلی و شهر زیرزمینی، حریم واگن‌های بانوان را بi طور کامل رعایت کنند.

وی با بیان اینکه انجام سفری ایمن و آرام برای مسافران عزیز جزو وظایفی است که همیشه سرلوحه فعالیت‌های ما بوده است، اظهار داشت: ارتقای سطح آرامش و آسایش شهروندان یکی از اهداف مهم در برنامه این شرکت است و از لوازم تکریم مسافران محترم مترو، حمایت از حقوق بانوان و آقایان در استفاده مطلوب از خدمات است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه افزود: امروز مسافران مترو در زمینه برخورداری از فرهنگ سفر و استفاده از مترو در سطح و تراز خوبی قرار گرفته‌اند که این مهم باید روز به روز ارتقا یابد تا بدین وسیله ارائه خدمات بهینه به بهترین شکل صورت گیرد.

نایبی با اشاره به اینکه رعایت و حفظ حریم انسان‌ها در زندگی فردی و اجتماعی مهم است و حفظ حریم واگن‌های بانوان احترام به حقوق شهروندی است، تصریح کرد: با درخواست مسافران خانم، طرح اختصاص واگن بانوان اجرایی شد و مورد استقبال مسافران نیز قرار گرفت ولی متأسفانه برخی از آقایان با عدم رعایت حقوق شهروندی و ورود به این واگن‌ها مراتب ناراحتی مسافران خانم را فراهم می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخورداری از محیط آرام و امن در واگن‌های بانوان از خواسته‌ها و مطالبات به حق شهروندان و مسافران عزیز است، خاطرنشان کرد: عوامل مستقر در ایستگاه‌ها و عوامل انتظامی مترو به جد این موضوع را پیگیری و مانع از ورود آقایان به واگن خانم‌ها می‌شوند و داخل قطارها نیز بین واگن بانوان و واگن عمومی، سازه‌هایی تعبیه شده که امکان تردد وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران همچنین با اشاره به این موضوع که اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نیز در این حوزه به صورت کامل انجام شده است، تاکید کرد: تحقق این مهم و آرامش و آسایش بانوان محترم مستلزم همکاری متقابل آقایان و بانوان در رعایت حقوق یکدیگر وهمکاری این دو قشر با خدمتگزاران مردم در شرکت بهره برداری مترو تهران است.

وی با بیان اینکه ورود آقایان به واگن‌های بانوان نقض حقوق شهروندی است با اشاره به مسئله حقوقی این موضوع نیز گفت: طبق آئین نامه‌ها و مقررات عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، حضور آقایان در واگن‌های بانوان ممنوع است و طبق ماده 619 قانون مجازات اسلامی چنانچه خانمی به این موضوع اعتراض کند و این اقدام فرد، ایجاد مزاحمت برای بانوان تلقی شود، جرم بوده و برخورد قضایی در دستور کارعوامل انتظامی مستقر در مترو قرار می گیرد.

نایبی تاکید کرد: شرکت بهره برداری مترو تهران طرح حفظ حریم واگن های بانوان را با جدیت و قاطعیت پیگیری و اجرا می‌کند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه اجرای مطالبات به حق و خواسته‌های مسافران عزیز را جزو وظایف خدمتگذاران مردم در مترو تهران دانست و از آنها خواست با تدابیر توام با حفظ حرمت مسافران برای ایجاد نظم و انضباط در خورشان شهروندان و مسافران عزیز اهتمام ویژه داشته باشند.

وی همچنین از مسافران عزیز خواست ضمن همکاری با عوامل اجرایی ایستگاه‌ها، شرکت بهره برداری مترو تهران را برای انجام سفرهایی توام با آرامش و آسایش یاری کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار