امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139527
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعاتی ارشاد، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعاتی ارشاد، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، اولین لیست خبرنگاران و روزنامه نگاران دارای کارت حرفه ای را منتشر کرد.
بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، کارت حرفه‌ای روزنامه نگاری به کسانی اعطاء می‌شود که از طریق سایت سمان (saman-gov.ir)  اقدام به تشکیل پرونده و تکمیل مدارک مطابق با دستورالعمل صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری کرده باشند.
بر اساس دستورالعمل صدور کارت حرفه‌ای روزنامه نگاری، امکان عضویت در صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران با تسهیلات ویژه، تسهیلات فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر تسهیلات دولتی، صدور کارت خبرنگاری بین المللی برای مأموریت‌های خارجی، ارایه خدمات بیمه تکمیلی، دوره‌های آموزشی رایگان مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، خدمات مشاوره حقوقی حرفه‌ای از جمله تسهیلاتی  است که به دارندگان کارت حرفه‌ای روزنامه نگاری تعلق می‌گیرد.
بنابراین گزارش، همچنین کمک هزینه آموزش زبان خارجی، تسریع در رسیدگی به تقاضای انتشار رسانه، قرار گرفتن در فهرست خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در پاسخ به استعلامات دستگاه‌ها برای ارایه خدمات حرفه‌ای و تسهیلات و  پرداخت بیمه (حداکثر به مدت شش ماه برای روزنامه‌نگارانی که به طور ناخواسته با رسانه خود قطع همکاری می‌کنند، مشروط به آنکه از تاریخ قطع همکاری به قبل، حداقل یک سال توسط رسانه محل اشتغال، بیمه شده باشند) از دیگر تسهیلات دریافت کنندگان این کارت است.
برای مشاهده متن دستورالعمل صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری و لیست اولین خبرنگاران و روزنامه نگاران دریافت کننده کارت حرفه‌ای اینجا کلیک کنید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها