امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139533
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خارجه ترکیه دوشنبه (روز گذشته) رسما اعلام کرد که «حیات بومدین» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خارجه ترکیه دوشنبه (روز گذشته) رسما اعلام کرد که «حیات بومدین» یکی از مظنونان ادعایی پاریس در حمله روز جمعه (9 ژانویه) فرانسه، 2 ژانویه وارد ترکیه و 8 ژانویه این کشور را به مقصد سوریه ترک کرده است.

طبق گزارش‌های خبری،‌ این  اعلام رسمی از سوی آنکارا به آن معناست که این زن در زمان تیراندازی مرگبار به یک پلیس زن در روز پنجشنبه گذشته (مطابق با 8 ژانویه) در عملیات گروگان‌گیری روز جمعه در فرانسه حاضر نبوده است.

وزارت خارجه سوریه نیز در واکنش به این مسئله، با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که اظهارات وزیر خارجه ترکیه درباره ورود «حیات بومدین» به سوریه، اعتراف رسمی است که نشان می‌دهد ترکیه همچنان گذرگاه اصلی برای ورود تروریست های خارجی به سوریه است.

در همین راستا، «محمد عبدالقادر» متخصص مسائل ترکیه در مرکز مطالعات راهبردی و سیاسی «الاهرام» در این زمینه با اشاره به اینکه اقدامات ترکیه باعث شده است که این کشور پناهگاه امنی برای این گروه‌های تروریستی باشد، از کشورهای اسلامی خواست که با هماهنگی مشترک با یکدیگر از طریث طرح یک موضع واحد برای حل بحران سوریه، با طرح‌های نفوذ روزافزون ترکیه مقابله کنند.

وی با بیان این مطلب افزود: «قوانین ترکیه که به 90 کشور اجازه می‌دهد بدون روادید وارد خاک این کشور شوند، سبب شده است که به ایستگاه اصلی عبور عناصر تروریستی تبدیل شود. همچنین موضع سیاسی این کشور که علیه سوریه است نیز یکی از عواملی است که اجازه می‌دهد تروریست‌ها به داخل خاک این کشور وارد شود».

 کارشناس مسائل ترکیه در مرکز مطالعات راهبردی و سیاسی «الاهرام» تصریح کرد: «اینکه ترکیه به بومدین اجازه داده است وارد خاک خود شود و از آنجا به سوریه برود، ثابت می کند که این کشور در حمایت شماری از گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه و عراق به ویژه «داعش» و جبهه النصره سهیم است».

عبدالقادر در پایان، ترکیه را نخستین طرفی دانست که از بحران سوریه سود می‌برد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها