امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139541
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عربستان محکومیت «ولید ابوالخیر» فعال حقوقی این کشور را افزایش داد. خبرگزاری ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عربستان محکومیت «ولید ابوالخیر» فعال حقوقی این کشور را افزایش داد.

خبرگزاری & laquo;رویترز»، به نقل از همسر ابوالخیر موسس و مدیر سازمان دیدبان حقوق بشر عربستان اعلام کرد که یک قاضی عربستانی حکمی صادر کرده که بر اساس آن دوران محکومیت همسرش افزایش پیدا کند.

عربستان ابوالخیر را به اتهام براندازی رژیم، توهین به حاکم عربستان و تأسیس سازمان غیرمجاز به تحمل 10 سال زندان محکوم کرده بود.

دادگاه جزائی ریاض نیز ابو الخیر را به تحمل 5 سال زندان و غرامت 200 هزار ریالی [ریال عربستان معادل 53 هزار و 300 دلار] محکوم کرد و همچنین اعلام کرد که وی بعد از پایان دوران محکومیتش تا 15 سال حق خروج از عربستان و انجام فعالیت‌های اینترنتی نخواهد داشت.
«سمر بدوی» وکیل و همسر ابوالخیر اعلام کرد که دادگاه این حکم را با توجیه خودداری ابوالخیر از عذرخواهی و در حضور نمایندگانی از آمریکا و اتحادیه اروپا در جلسه دادگاه، صادر کرد.

بدوی گفت که همسر 35 ساله‌اش معتقد است که این دادگاه فاقد مشروعیت بین المللی است و از سال 2088 که تأسیس شده فعالان حقوقی را با اتهام فعالیت‌های تروریستی محاکمه و زندانی می‌کند.

ابوالخیر همچنین قانون مبارزه با تروریسم عربستان را که در سال 2014 تصویب شده بود محکوم کرده و اعلام کرده بود که این قانون با هدف سرکوب معارضان ایجاد شده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها