امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13955
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۱
تعداد بازدید: 163
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت خلق حماسه سیاسی توسط مردم ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت خلق حماسه سیاسی توسط مردم خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران در روز جمعه با حضور در پای صندوقهای رای حماسه دیگری در امتداد حماسه آفرینی‌های خود به ثبت رسانید و خط بطلانی بر تمام برنامه‌ها و حیله‌های دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی کشید. البته جز این نیز انتظار نمی‌رفت؛ چرا که ملت شریف ایران همیشه در بزنگاه‌ها وظیفه خود را در قبال جمهوری اسلامی عزیز انجام داده و خواهد داد.

در ادامه بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی آمده است: یکی از افتخارات همیشگی نظام جمهوری اسلامی ایران، پشتوانه مردمی آن بوده است که بیش از هر زمان در انتخابات گوناگون تجلی و ظهور پیدا کرده است. برگزاری تقریبا یک انتخابات در هر سال از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون و حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات، نشان از مردم سالاری دینی دارد که جمهوری اسلامی و مردم شریفش را در دنیا سربلند کرده است و این بزرگترین مسئله‌ای است که استکبار جهانی و دشمنان خارجی و داخلی ملت ایران را به هراس وا می‌دارد.

این تشکل دانشجویی در بیانیه خود متذکر شد: انتخابات اخیر و پیروزی منتخب ملت ایران با اختلاف آرای اندک، نشان داد که ادعاهای دشمنان انقلاب اسلامی مبنی بر عدم سلامت انتخابات‌ در نظام جمهوری اسلامی، ادعای گزاف و پوچی بیش نیست. این انتخابات سند محکمی بود در اثبات مردم سالاری دینی بود و نشان داد که خلاف ادعای تقلب برخی افراد در انتخابات ریاست جمهوری گذشته، نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر رای مردم است.

جنبش عدالتخواه دانشجویی در بیانیه خود از ملت شریف ایران برای آفرینش حماسه سیاسی تقدیر و تشکر کرد این حماسه‌آفرینی را به مردم سربلند ایران تبریک گفت.

در ادامه بیانیه آمده است: حجت الاسلام روحانی که با آرای قریب به 51 درصد به عنوان یازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شده‌اند، نماینده تمامی مردم ایران هستند و انتظار می‌رود با پایبندی کامل به اصول قانون اساسی، تمام همت خود را صرف تحقق آرمان‌های امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری نمایند تا اقتصادی همراه با پیشرفت و عدالت، فرهنگی اخلاقی و معنوی، سیاست خارجه‌ای همراه با عزت، حکمت و مصلحت و سیاستی مبتنی بر حقوق مردم به ارمغان آورند.

جنبش عدالتخواه دانشجویی با تاکید بر اینکه انتخابات 92 اوج حماسه سیاسی ملت ایران بود، خاطرنشان کرد:  اکنون ملت ایران منتظرند تا در پاسخ به حماسه‌آفرینی آنان، مسئولین امر بالاخص رئیس جمهور منتخب با استفاده از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های کشور تلاش خود را برای تحقق «حماسه اقتصادی» به کار گیرند. امید است منتخب مردم ایران همانطور که در شعارهای خود  شعار «نجات اقتصاد» را مطرح کرده بود، تلاش خویش را برای برنامه‌ریزی هرچه دقیق‌تر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در دوره آتی متمرکز نمایند؛ در فضای احساسات بعد از پیروزی محدود نگردند و به سرعت هر چه تمام تر دست به تلاش و فعالیت بزنند.

 در ادامه این بیانیه آمده است: یکی از چالش‌هایی که کشور همواره از آن رنج می‌برده، نگاه سیاسی و جناحی بوده است. اعتدال و فراجناحی بودن از جمله شعارهای حجت الاسلام روحانی در انتخابات امسال بود. امیدواریم وی با دوری گزیدن از افراط و تفریط، مشی اعتدال و عدالت را پیشه خود کرده و راه را بر سوء استفاده فرصت طلبان و افراد تندرو سد کنند تا دولت وی به دور از حواشی انرژی سوز، بتواند از نیروهای دلسوز و شایسته کشور استفاده کند و با قدرت هر چه تمام‌تر، بخش های گوناگون کشور را به پیش برد.

جنبش عدالتخواه دانشجویی در ادامه بیانیه خود آورد: مردم شریف ایران و نیز مسئولین امر باید بدانند که حماسه سیاسی نباید صرفا به حضور مردم در پای صندوق‌های رای محدود شود. تکالیف مشارکتی و نظارتی مردم برای کمک به دولت برای تحقق آرمانهای انقلاب و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی، بایستی از این پس با شدت و حدت هر چه تمام تر ادامه یابد.

اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی یادآور شد که سالهاست مبتنی بر آرمانها و اصول انقلاب اسلامی و بدون در نظر گرفتن دسته‌بندی‌های سیاسی رایج اصولگرا، اصلاح طلب و امثالهم، از پتانسیل خویش در جهت حل مشکلات و مسائل گوناگون کشور استفاده می‌کند و بر اساس آرمانخواهی، عدالت خواهی و مطالبه آرمان‌های انقلاب اسلامی، حرکت مسئولین نظام را در چارچوب انقلاب اسلامی رصد می‌نماید.

جنبش عدالت خواه دانشجویی در پایان بیانیه خود نوشت: این اتحادیه ضمن اعلام آمادگی برای در اختیار قراردادن آسیب‌شناسی‌ها، پتانسیل ها و برنامه‌های پیشنهادی خود برای فضای کنونی کشور، آماده است در چهارچوب اصول فعالیت دانشجویی خود به دولت آتی جهت تحقق آرمانهای والای انقلاب اسلامی یاری رساند و البته  هر کجا که انحرافی از آرمانها و اصول انقلاب مشاهده کرد، مبتنی بر رسالت مردمی و دانشجویی خویش، دست به نقادی و امر به معروف و نهی از منکر مسئولان نظام بزند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار