امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139558
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک زن 19 ساله ایزدی که خود را «حمشه» معرفی کرده به خبرنگار شبکه خبری ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک زن 19 ساله ایزدی که خود را «حمشه» معرفی کرده به خبرنگار شبکه خبری «بی‌ بی‌سی» عربی گفته که عوامل داعش، وی و دیگر دختران و زنان ایزدی را مانند غنائم جنگی میان خود تقسیم کرده و علاوه بر آزار و اذیت، از خون آنان هم برای بهبود نیروهای زخمی خود استفاده می‌کند.

وی گفته که پیش از به اسارت در آمدن، همسر و برادر و پدر همسرش توسط عوامل داعش کشته شده‌اند. این زن ایزدی 28 روز در اسارت عوامل داعش بوده و در این مدت،  به اجبار به ازدواج یک مرد داعشی درآمده است.

این مرد به «حمشه» گفته بوده که اگر با وی ازدواج نکند، آب و غذا به وی نخواهد داد. حمشه یک شب برای آب دادن به کودک گریان خود از خواب بیدار می‌شود و با استفاده از غفلت نگهبانان، پا به فرار می‌گذارد.

تروریست‌های داعش پس از شکست در عملیات «نیمه شعبان» در اطراف سامراء، رو به سوی مناطق شمالی عراق آوردند پیش از رسیدن به مرزهای شهر کردنشین اربیل، «ایزدی» مذهبان را در مناطق شمالی عراق و به خصوص سهر سنجار مورد تاخت و تاز قرار دادند.

آمار بین‌المللی می‌گوید که 7 هزار مرد ایزدی کشته شده‌اند و 5 هزار زن و دختر از این قشر، به اسارت عوامل گروه تروریستی داعش درآمده‌اند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار