امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139565
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز سه‌شنبه هیئت منصفه مسئول بررسی پرونده یک افسر سازمان سیا که از سوی مقامات

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز سه‌شنبه هیئت منصفه مسئول بررسی پرونده یک افسر سازمان سیا که از سوی مقامات آمریکایی به افشای اطلاعات محرمانه متهم شده، انتخاب شد.

«جفری استرلینگ» 47 ساله متهم است که اطلاعات طبقه‌بندی‌شده مربوط به عملیات خرابکاری آمریکا علیه برنامه هسته‌ای ایران را در اختیار یکی از خبرنگاران روزنامه نیویورک‌تایمز قرار داده است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، انتظار می‌رود محاکمه این فرد ظرف دو هفته در دادگاه فدرال در «ویرجینیا» صورت پذیرد. قاضی پرونده به اعضای هیئت منصفه اعلام کرده است که احتمالا دارد «کاندولیزا رایس» یکی از شاهدان این پرونده باشد.

بازپرس پرونده معتقد است که استرلینگ اطلاعات مربوط به عملیات سیا برای خرابکاری در برنامه هسته‌ای ایران را در اختیار «جیمز رایزن» قرار داده است. وی این اطلاعات را در سال 2006 در کتابی تحت عنوان «دولت جنگ» منتشر کرد.

بررسی این پرونده ماه‌هاست به دلیل وضعیت قانونی نامشخص رایزن و اینکه آیا وی نیز باید مورد اتهام قرار گیرد یا نه، به تأخیر افتاده بود. رایزن پیشتر به دلیل فشارهای وارد شده بر خود، از دولت «باراک اوباما» انتقاد کرده و رئیس‌جمهور آمریکا را بزرگترین دشمن رسانه‌ها خوانده بود.

به گفته رایزن، اطلاعات مربوط به خرابکاری سیا در ابتدا قرار بوده در نیویورک‌تایمز منتشر شود، اما از این اقدام جلوگیری شده است. مهر ماه امسال «جیل آبرامسون» سردبیر اجرایی سابق روزنامه نیویورک‌تایمز طی مصابحه‌ای، از فشارهای دولت «جورج بوش» به وی برای جلوگیری از انتشار گزارشی در مورد عملیات مخفی آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) علیه برنامه هسته‌ای ایران، پرده برداشت و گفت به درخواست «کاندولیزا رایس» مشاور وقت امنیت ملی آمریکا از انتشار این گزارش جلوگیری کرده است. (+)

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها