امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139566
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
احسان‌اله حجتی، مدیر کل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد با اعلام این خبر عنوان کرد: زبان و نوشتار از مؤلفه‌های اصلی هر فرهنگ به ...

احسان‌اله حجتی، مدیر کل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد با اعلام این خبر عنوان کرد: زبان و نوشتار از مؤلفه‌های اصلی هر فرهنگ به شمار می‌رود و حفظ، صیانت و پاسداری از این سرمایه‌ های فرهنگی، به نظارت دقیق و همه جانبه‌ی دستگاه‌های فرهنگی کشور، به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی فرهنگ کشور نیازمند است. از این رو فعالیت‌های خلاقانه یا به کارگیری مناسب از فناوری‌های نوین، می‌تواند گامی مؤثر در حفظ و پاسداشت زبان و خط فارسی محسوب شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اجتماعی برای دست‌یابی به اهداف فرهنگی در زمینه خط و زبان فارسی تصریح کرد: عموم شهروندان می‌توانند موارد تخلف از قانون در مورد اسامی سردر مغازه‌ها و واحدهای صنفی را به صورت داوطلبانه شناسایی و با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر به نشانی www.ad.gov.ir اطلاع‌رسانی کنند.

حجتی افزود: شهروندان می‌توانند با مراجعه به صفحه «طرح ملی پایش تابلوهای سردر مغازه‌ها و واحدهای صنفی» در اینجا، علاوه ‌بر ارسال عکس، مشخصات و نشانی واحد مورد نظر، موارد عدم رعایت قانون را با توجه به دستورالعمل آن اعلام کنند.

گفتنی است، به تازگی سامانه‌ی پیامکی دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی نیز راه‌اندازی شده است و شهروندان می‌توانند با توجه به دستورالعمل موجود، مشخصات و نشانی موارد خلاف قانون را به سامانه پیامکی 100038519 اعلام کنند.

شایان ذکر است،‌ دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی برای تحقق حذف اسامی بیگانه و حفظ و صیانت از خط و زبان فارسی تاکنون فعالیت‌های قابل توجهی را برای اجرای قانون و ترویج استفاده از عناوین مناسب و صحیح در «سردر مغازه‌ها و واحدهای صنفی» به اجرا درآورده‌است که از جمله این موارد می‌توان به راه‌اندازی سامانه الکترونیکی رصد سردر مغازه‌ها و واحدهای صنفی در شهریور ماه سال گذشته اشاره کرد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار