امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139577
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 249
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوازدهمین دوره از نمایشگاه کتاب «یاد یار مهربان» با هدف ارتقاء فرهنگ کتاب‌خوانی در بین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوازدهمین دوره از نمایشگاه کتاب «یاد یار مهربان» با هدف ارتقاء فرهنگ کتاب‌خوانی در بین کودکان و نوجوانان از اول تا هفتم بهمن ماه 1393 در بوستان گفت‌وگو، (محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران) برگزار می‌شود.

نمایشگاه «یاد یار مهربان» هر ساله با اهداء بن خرید کتاب به مدارس شهر تهران، تلاش می‌‌کند کتابخانه‌های مدارس را مجهز کند، همچنین قرار است یارانه‌ای در قالب بسته‌های فرهنگی در اختیار همه مدارس شهر تهران در تمامی مقاطع قرار گیرد.

* حضور بیش از 400 ناشر با 20 هزار عنوان کتاب

دوازدهمین دوره‌ نمایشگاه «یاد یار مهربان» با حضور 442 ناشر برگزار می‌‌شود. ناشران حاضر در این نمایشگاه در مجموع 19 هزار و 923 عنوان کتاب را عرضه می‌‌کنند. کتاب‌های راه‌یافته به نمایشگاه «یاد یار مهربان» پیش از برگزاری نمایشگاه در جلسات تخصصی با حضور کارشناسان آموزش و پرورش و کارشناسان حوزه‌ کتاب بررسی و تائید شده‌اند و محتوای آنها با شرایط سنی و فرهنگی مخاطبان هماهنگی دارد، همچنین در دوازدهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان» کتاب‌ها با تخفیف 20 درصد به فروش می‌‌رسند.

* اختصاص بُن خرید کتاب به همه مدارس

در آستانه‌ برگزاری دوازدهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان»، اعتبار تخصیصی برای تجهیز کتابخانه‌های مدارس شهر تهران در قالب بسته‌های فرهنگی، بین مناطق آموزش و پرورش شهر تهران توزیع شد.

این بسته‌ها به تدریج در اختیار مدیران مدارس قرار می‌گیرد. بر این اساس مدارس ابتدایی 450 هزار تومان‏، مدارس راهنمایی 550 هزار تومان، مدارس راهنمایی 600 هزار تومان و حوزه‌های علمیه یک میلیون تومان بن خرید کتاب دریافت می‌کنند. همه‌ مدارس شهر تهران می‌‌توانند با استفاده از بُن‌های اهدایی، کتاب‌های مورد نیاز خود را از دوازدهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان» تهیه کنند.

* بیش از هفتاد درصد کتاب‌ها چاپ جدید هستند

عرضه‌ کتاب‌های چاپ جدید یکی از اهداف نمایشگاه کتاب «یاد یار مهربان» است. 42 درصد کتاب‌های راه‌یافته به این نمایشگاه چاپ سال 92 و 30 درصد کتاب‌ها چاپ سال 93 و در مجموع 72 درصد کتاب‌ها چاپ جدید هستند. در نمایشگاه امسال حدود 20 هزار عنوان کتاب عرضه می‌‌شود. بنابر آمار ارائه شده از سوی دبیرخانه‌ نمایشگاه «یاد یار مهربان» و بر مبنای اطلاعات سال گذشته، کتاب‌های عرضه شده در نمایشگاه تا 99 درصد با نیاز مخاطبان هماهنگی داشته است.

* میانگین قیمت کتاب‌ها 8 هزار تومان است

با توجه به افزایش قیمت کتاب در سال‌های گذشته و حذف تدریجی کتاب از سبد هزینه‌های خانواده‌ها‏، نمایشگاه‌های کتاب محل مناسبی برای تأمین کتاب خانواده‌ها هستند. یکی از نمایشگاه‌هایی که در طول 11 سال گذشته نقش مؤثری در افزایش سرانه‌ خرید کتاب در شهر تهران داشته، نمایشگاه «یاد یار مهربان» است. میانگین قیمت کتاب‌های عرضه شده در دوازدهمین دوره‌ این نمایشگاه 8 هزار تومان است. این میانگین براساس قیمت کتاب‌های نمایشگاه که از 500 تومان تا 80 هزار تومان بوده، محاسبه شده است.

* مدارس دخترانه خرید هوشمندانه‌تری داشته‌اند

با توجه به هدف نمایشگاه «یاد یار مهربان» در جهت ارتقاء فرهنگ کتاب‌خوانی در بین دانش‌آموزان، به نظر می‌‌رسد نوع خرید مدیران مدارس از نمایشگاه در رسیدن به این هدف اثرگذاری بالایی داشته باشد. توجه به موضوع کتاب‌های خریداری شده و حضور نماینده دانش‌آموزان هنگام خرید کتاب‌ها از جمله موارد درخواستی برگزارکنندگان نمایشگاه از آموزش و پرورش بوده است. بر اساس مطالعات سال‌های گذشته و آمار خرید کتاب‌ها تاکنون مدارس دخترانه خرید هوشمندانه‌تری داشته‌اند.

* زمینه‌سازی برای حضور گسترده‌ خانواده‌ها

ستاد اجرایی نمایشگاه «یاد یار مهربان» امسال توجه بیشتری به حضور عموم مردم در این دور از نمایشگاه داشته است. زمینه‌سازی گسترده‌ای برای حضور خانواده‌ها و خرید کتاب انجام گرفته و سطح کمی و کیفی تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نمایشگاه ارتقاء یافته است، همچنین تعداد کارکنان بخش اجرایی نمایشگاه به بیش از 200 نفر افزایش یافته است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها