امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139579
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 207
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در جریان حمله تروریستی به دفتر مجله «شارلی ابدو»، «لوک بسون»، فیلمساز فرانسوی، در نامه‌ای ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در جریان حمله تروریستی به دفتر مجله «شارلی ابدو»، «لوک بسون»، فیلمساز فرانسوی، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به جوانان مسلمانان مقیم فرانسه گفت: برادرم، اگر بدانید که امروز& nbsp;تا چه اندازه از اینکه به دین زیبای شما توهین می‌شود، قلبم آکنده از درد و رنج است. مردم جهان به خوبی دو نفری که باعث مرگ 12 نفر در دفتر مجله «شارلی ابدو» شدند را می‌شناسند و  به خوبی می‌دانند که این دو نمایندگان دین اسلام نیستند. اینکه عده‌ای شما را با آنان در ارتباط می‌دانند، بی‌عدالتی محض است و باید جلوی این بی‌عدالتی را گرفت.

وی افزود: عاجزانه از رهبران، رؤسا، مسئولین و افراد با نفوذ می‌خواهم که به جوانانی برخواسته از اقلیت جامعه که تنها انتظار دارند که عضوی از جامعه ما باشند کمک کنید. اقتصاد برای خدمت رسانی به بشریت است نه اینکه بشریت فدای اقتصاد شود.

بسون در نامه‌اش که در روزنامه لوموند فرانسه نیز به چاپ رسید، تاکید کرد: ما نمی‌توانیم خوشبختی‌مان را بر بدبختی دیگران بنا بگذاریم. این درباره هیچ کس معنایی ندارد؛ نه مسیحی، نه یهودی و نه مسلمان. این نهایت خودخواهی است. متاسفانه جامعه ما براساس چنین چیزی پیش می‌رود و نتیجه آن به بن‌بست رسیدن است.

این فیلمساز موفق سینما خطاب به جوانان هوادار داعش اینگونه ادامه داد: از جوانان مسلمان می‌خواهم که به جای تفنگ، قلم‌هایتان را بردارید. در این صورت هم یک شغل خواهید داشت و هم می‌توانید هزاران بار تأثیرگذارتر باشید.دموکراسی به شما ابزار دفاع از خودتان را می‌دهد.

وی عنوان کرد: مبلغان دینی تندرو از جوانان احساساتی برای رسیدن به اهداف خود بهره برداری می‌کنند.

«لوک بسون» در پایان ضمن ابراز همدردی و اتحاد با جامعه مسلمانان تأکید کرد: برادرم، قول می‌دهد که ما  فردا، با اتحاد بیشتر قوی‌تر خواهیم بود. ولی امروز، برادرم، من با تو می‌گریم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار